Gå til innhold

Gutt på 11 måneder matnekt i over uke, what to do?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Holder på å klikke snart, han har vert vrang i matveiene fra fast føde, lett får å brekke seg å spy, men dette gikk over etter hvert men nå i over en uke vil han verken ha grøt eller skive, middag hater han så det er uaktuelt.. Elsker pure men til og med detter det nekt på.. Kaster alt på golvet når han sitter med bordet, vrir seg unna og lager grimaser.. Gutten må da ete, han er en stor gutt på over tolv kilo så han har mye å gå på men tenker at den store gutten trenger jo mat.. Han drikker flaske med nan men det er det eneste eg får i han, ca tre flasker per døgn... Hjelp?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kansje han får tenner eller noe så han er sår i munnen?

Hvis han er i godt hold tror jeg bare jeg ville fortsatt å tilby mat før drikke og satse på at han spiser når han er sulten. vil han ikke ha så ta det bort og vent minst 30 min før han får flaske. Om han får flaske rett etter mat kan det hende han bare har lært seg at å slå vekk maten er den raskeste måten å få flaske på.

 

Ellers kan du jo høre med helsestasjonen. Ikke lag for mye styr rundt ham når han ikke vil ha i hvertfall.

 

Anonym poster: 48d1ded795e6a91ff79927d5aaab7dff

Skrevet

Merker ikkje noe tenner egentlig, han er stortsett blid og fornøyd.. Kanskje litt mer klengete enn vanlig... Prøver å ikkje lage noe styr men blir fort oppgitt når han ikkje vil ete... Får bare sjå det ann, han begynner nok å ete igjen.. Takk for svar

Skrevet

Hva er kaloriinnholdet i mengden NAN han får da? Ville ikke laget noe styr rundt det som de over sier, ikke oppgitt heller. Det går vel litt opp og ned med de små :)

Skrevet

Kan han være forstoppet?

 

Anonym poster: cdd8a463ff045ac4bd579939cb76d54b

Skrevet

Nei han er ikkje forstoppet, er litt mer løsere i magen enn vanlig.. Har en del luft i magen.. Er vell sikkert bare en periode.. Men i dag har han vert mer sutrete, og klengete, vil bare være i armene mine hele tiden.. Så han kjenner sikkert på noke, kanskje det er tenner... Tar der med ro og ser det litt ann. Takk takk

Skrevet

Spisevegring blant barn er slett ikke uvanlig, kan være at han har utviklet drt.

Kan komme fra en dag til den neste.

 

Ikke press. La ham sitte ved middagsbordet selv og legg mat foran ham. Om det er noe han spiser, gi ham det. Være seg is, ostepop eller potetgull..

 

Det er en facebook +gruppe som heter barn med spisevegring. Den er en lukket gruppe så du må be om å bli medlem, kan hende du får noen tips der!

Mange som har vært i samme situasjon som deg.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...