Gå til innhold

Samlivsbrudd, baby på 7mnd.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Jeg og min samboer valgte å gå fra hverandre. Vi har en liten gutt på 7mnd. Nå klarer vi ikke å bli enige om hvordan samværsordningen og hvor bosted skal være. Vi skal til familevernskontoret neste uke, jeg gruer meg.

Lurer egentlig på hva som er barnets beste i denne situasjonen.. Han har vært sammen med meg hver eneste dag siden fødselen, jeg er fortsatt i mammaperm.

Det var jeg som valgte å skille lag fordi jeg ikke kunne stole på min mann som har spilleproblemer.. Han mener vi skal ha 50/50, blir det rett med tanke på at gutten vår er så liten? Kan noen komme med noen gode tips, råd eller erfaringer fra lignende saker?

 

Anonym poster: 3522ba31dc859901b7c12106028b40d0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For det første blir det uansett ikke 50/50 før gutten er minst 3 år. Det normale her vil være at han bor hos deg, som har hatt og fortsatt skal ha perm, og at far ser gutten noen timer 2-3 ganger i uka frem til han er ett år.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...