Gå til innhold

Er vi gale..ang ferie, biltur, camping og små barn..


Anbefalte innlegg

Skrevet

2 netter i telt, ca 5-6 timers kjøring hver dag med 2-åring og baby på ca 8 måneder..

 

Anonym poster: 88e31434c8da6bf2d42906d907f9a4d0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gale nei! :) Koselig med telttur.

 

Anonym poster: ed449fd0191d436ddf5206ebc89f9747

Skrevet

Ja, vi synes jo det, men har aldri gjort det med så små barn..

 

Anonym poster: 88e31434c8da6bf2d42906d907f9a4d0

Skrevet

Nei, vi kunne lett ha gjort det. Har sovet i telt med unger på 4 år, 2 år og 6 mnd, gikk helt fint det.

 

Anonym poster: 78a32ab4d48916a9235721da634f4587

Skrevet

Vi skal på campingferie, en i vogn da, med en baby på 2,5 månder. :-) gleder oss. Ingenting er så digg som camping!!! Besteste ferieturene. :-)

Skrevet

Nei, for oss ville dette vært en light-utgave av våre ferieturer! Vår rekord er over 2 uker i telt. Og over 100 mil kjøring på ett døgn!

 

Har dere mulighet til å kjøre om kvelden/natta? Vi gjør alltid det hvis vi kan. Pakker ferdig dagen før. På selve reisedagen sørger i hvert fall hovedsjåføren for å få litt ekstra søvn. En lang middagshvil for eksempel. Så drar vi ofte hjemmefra ca kl 18. Ungene har gledet seg til tur og er ofte oppspilte og ivrige de første milene. Men etter maks en time eller to begynner det å bli kjedelig og de er trøtte. Så da stopper vi og tar pause med kveldsmat og bleieskift. På med behagelige nattaklær og nattbleie. Fram med koseputer, smokk o.l. Når vi kjører videre da kan det bli litt sutring med det samme. Men så sovner de. Fordi det er natta. Og da er det bare å kjøre på! Utrolig hvor mye enklere en lang biltur er med sovende barn!

 

Det kan være lurt å ringe på forhånd og sjekke om du får kjørt inn på campingplassen midt på natta. Som regel er det greit. Vi er veldig rutinerte teltere og kan sette opp teltet og få gjort klar sengene på under en halvtime og uten å bråke, mens ungene fortsatt sover i bilen. Så bærer vi sovende unger inn i teltet, og alle sover videre til det blir morgen. Neste dag er vi allerede fremme når vi våkner, og kan bruke dagen til moro eller avslapning.

 

Anonym poster: 77bcf6d62134e7b43571cd348e5b6767

Skrevet

Yup gale. Aldri i verden så primitivt på ferie.

 

Anonym poster: a026c4d76ed62483e52acc2abecc8559

Skrevet

Vi skal på telttur i sommer med 3 små barn! Gleder oss! Har ikke noen planer, bare kjøre, finne camping etter hvert, og så ser vi hvor lenge vi blir før vi reiser igjen! :D

 

Anonym poster: e8c6eb870017e3a0340108906718b79d

Skrevet

Vi har kjørt "Norge rundt" på telttur fra eldstemann her var 6mnd. Han storkoser seg på tur...

 

på turen er også rottweileren vår. Nå økte familien med en til i mars. Så sant vi får plassi bilen blir det telttur på et par uker i år også

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...