AnonymeAnine Skrevet 25. april 2013 #1 Skrevet 25. april 2013 De siste årene har jeg merket mer og mer til allergi på våren med rennende nese, hodepine, og trøtthet. I år begynte jeg tidlig med cetrizin men nå har jeg plutselig begynt å nyse masse og jeg er tett i nesen og føler vel alle symptomer som både kan være allergi og forkjølelse. Kan det være sånn at tablettene ikke virker på meg? Jeg er "aldri" forkjølet så det er påfallende at disse symptomene er nå. Jeg har utslag på bjørkepollen og burot. Er det noen som opplever det samme som meg? Noen som har råd?
mamma_til_gutt Skrevet 25. april 2013 #2 Skrevet 25. april 2013 Cetrizin er jo veldig svak medisin. De fleste med litt mer enn mild allergi må ha andre medikamenter enn det. Men nå går det forkjølelse, så det kan jo være begge deler.. Burot er det ikke nå, så det må evt. være Bjørk
valkyrien Skrevet 25. april 2013 #3 Skrevet 25. april 2013 Kanskje du burde ta en ny allergitest? Det kan være at du har begynt å reagere på andre ting, eller reagere mer på noe. Cetrizin har ingen effekt på meg, her går det i kenacort injeksjon i starten av sesongen, og zyrtec i tillegg.
AnonymeAnine Skrevet 26. april 2013 Forfatter #4 Skrevet 26. april 2013 Jeg har nettopp tatt en ny test og den viser bare "litt" allergi. Jeg begynte med nesespray i går og det hjalp litt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå