Gå til innhold

får ikke hendene til 6 åringen rene!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

han ser jo ikke ut når han kommer hjem fra barnehagen!! Skrubber de med sånn neglbørste i dusjen og idag tok vi skumbad. står med hender i bløtt og vi prøver diverse men de blir jo pokkern ikke reine!! Ser ut som han graver i søla med bare hender hele dagen.... nå er jo hendene tørre og såre av akk vaskinga... funker det med sånn vaskeolje som vi bruker på sykehus??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prøvd å legge de i grønnsåpevann? Evnt smøre med en fet krem på hendene før han går i barnehagen slik at han fåt et "fettlag" på hendene... da er det ikke så lett for skitten å feste seg skikkelig :) Krem er forresten veldig bra å vaske med også! smør inn hendene med kremen, skrubb under vann.. :) Lykke til!

Skrevet

jeg har skrubba mye på hendene til min fem åring også..men så egentlig at han faktisk va begynt å bli brun, av sola...så det var ikke bare søle :) men her hjelper det å sette ungene i badekaret med badeolje i :)

Skrevet

Jeg peeler henedene til ungene før jeg legger dem i bløt :) Det er det eneste som funger, det samme gjør jeg med skitne tær :)

Skrevet

Våtservietter, zalo og soyaolje funker på husmaling.

Kanskje det funker på søle også?

 

Husker jeg slet skikkelig med eldste de første årene på barneskolen hvor de ikke blir passet på slik som i barnehagen. Klærne ble skitne før halve skoledagen var gått (da mener jeg svarte sølete våte bukser) Hun kom hjem med svarte hender og ansikt hver eneste dag. Buksene var fulle av hull og skoene varte aldri lenge.

Jeg ga opp hendene. Fant ut at så lenge hun vasket seg fikk det holde.

 

Det må vell sies at dette er ti år siden *sukk* så det er nok andre tider på alle måter nå ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...