twedt Skrevet 9. april 2013 #1 Skrevet 9. april 2013 Er det forsvarlig å nanvgi en liten jente etter min manns favorittrestaurant i New York? Jeg synes selv navnet er nydelig. Hva tror dere?
twedt Skrevet 9. april 2013 Forfatter #3 Skrevet 9. april 2013 Hva heter restauranten da? Den heter Ilili
lillespiree Skrevet 9. april 2013 #4 Skrevet 9. april 2013 åja hehe! leste litt raskt! Spennende og nytt navn. Jeg synes det fungerer
Giss Skrevet 9. april 2013 #5 Skrevet 9. april 2013 Om dere gir jenta navnet Lilli vil ingen reagere. Det er jo et fint navn uansett om det er en restaurant som heter noe lignende...Ilili er jo ikke et vanlig navn så noen vil nok reagere uansett hvor dere har det fra. Det er pent. Folk velger navn på så forskjellig måte, så lenge navnet ikke blir en belastning for henne syns jeg det er ok. I mine øyne er det verre å navngi etter en kjendis eller et fotballag el lign som alle vet hvem/hva er. De fleste som kommer til å treffe jenta vil ikke vite at det er en restaurant som heter det. For dem blir det bare navnet hennes.
Cornelianelia Skrevet 9. april 2013 #6 Skrevet 9. april 2013 Fin klang, men vanskelig å lese. Måtte konsentrere meg for å skjønne hva som er I og hva som er L i navnet når jeg ser det skrevet.
Vipsenmamma Skrevet 10. april 2013 #7 Skrevet 10. april 2013 Enig med den over. et meget vanskelig navn å lese Stor I (i) og liten l (l) ser helt likt ut.
Ammie Skrevet 10. april 2013 #8 Skrevet 10. april 2013 Syns det er veldig pent, og syns navn som betyr noe for dere er en god ide, men når det begynner med stor I etterfulgt av liten l, så er det litt vanskelig. Om man ikke er oppmerksom vil man gjerne lese Lilli (lilli) og ikke Ilili. Spesielt siden navnet kun består av I og L. Om du mener det ikke er så problematisk, men er redd for at navnet kan virke litt rart, så er en løsning er å kalle ungen I. Lilli, slik at hun heter noe mer "normalt" men dere kan fortsatt kalle henne Ilili. Slik som Ivana Lilli, Isabella Lilli, Ida Lilli, Ina Lilli
Mammadrømmen Skrevet 10. april 2013 #9 Skrevet 10. april 2013 Jeg synes Ilili var et NYDELIG navn! Gjør ingenting at resturanten heter det samme. Vil heller si at det er kjempe søtt at datteren deres blir oppkalt etter resturanten til pappa'n sin Det blir hun helt sikkert stolt av senere!
Vannmann35 Skrevet 11. april 2013 #10 Skrevet 11. april 2013 Synes også det var vanselig å lese hva som stod, om det var stor I eller liten l... Kronglete... Ville nok heller gått for Lilli :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå