Gå til innhold

100% permisjon, 35 uker????


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk telefon fra arb.giveren min nå om at dersom jeg ikke tok ut ferie så ville min permisjon bare være i 35 uker???

Stemmer dette? Trodde det utgjorde 47 uker eller noe slikt jeg??

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, hvis det er en pappa med i bilde, så skal han ha 12 uker.

35+12= 47 uker :)

Skrevet

Det stemmer, dersom det er en pappa med i bildet som har rett på pappaperm. Da er hele permisjonen på 47 uker, hvorav 12 uker er forbeholdt pappa, ergo er det 35 uker igjen.

Skrevet

shit!! Da har vi også regnet helt feil her!

Fader dette blir katastrofe jo :-(

 

Anonym poster: 05a49eda60a1cad62700afb4462e1467

Skrevet

Huff, forferdelig kort tid da!!!

 

Hva lønner seg forresten da tror dere. Endre over til 80% eller å ta 4 ukers ferie?

 

Forrige gang hadde ikke pappaen krav på permisjon og synes igrunnen det var kort tid hjemme med den lille da også jeg.

 

Kan ikke helt si jeg liker å reise tilbake på jobb igjen med en så liten baby hjemme. Med tanke på amming osv!

Skrevet

Det lønner seg med 100% og så eventuelt ta ulønnet permisjon. Du tjener noen tusenlapper på det (10 000?).

 

Anonym poster: 498ddd1a275aa3b4d1aaa3c9fd6e9924

Skrevet

jeg skal ha 47 uker og far skal ha 12 uker fordelt over 2år....

hvorfor har ikke jeg fått beskjed av NAV at det er feil?

Skrevet

Det e ikke smart å te ulønna permisjon å forhold til sykepenger om du skulle bli syk mens du er hjemme å må jobbe deg opp igjen når du starter på jobb

 

Anonym poster: d27f6fe9de6bb3f478e112ff934a523f

Skrevet

Du bør ikke ta for mye ulønnet (100%) fordi man mister en del rettigheter. Dersom dere kommer i mål med å ta ut ferie i tillegg kan jo det være en ok løsning. De fleste steder får man jo ikke barnehageplass før i midten av august året etter barnet er født, så det må med i beregningen. Husk også at 3 uker av permisjonen er FØR termin, så med fire uker ferie vil barnet være ca 11 måneder når all perm er oppbrukt med 100% og ferie.

 

Anonym poster: 466f4064bf44d290730d0ef7d39fcac6

Skrevet

Vi skal bruke all ferie vi har, blir kun en uke sammen. Jeg må i tillegg jobbe redusert de siste mnd før bhgstart (bare helger) for å få det til å gå opp. Håper jeg ikke mister rettighetene mine da.

 

Anonym poster: 620af180bef4d1bd07f7c7d43573d6b3

Skrevet

jeg skal ha 47 uker og far skal ha 12 uker fordelt over 2år....

hvorfor har ikke jeg fått beskjed av NAV at det er feil?

Haha. Tror du NAV ringer alle og hører etter om de har satt seg inn i lovene?

 

 

Anonym poster: 109e779e367f6278afcf2990b93cab6d

Skrevet

Hvor mange fler uker er det på 80 % da?

 

Vet jeg kan lese meg til det altså, men jeg er virkelig helt grønn på slike ting :-D

Skrevet

10 :)

 

Har også sett på dette idag. :)

 

Husk å be jobben din å føre opp avtalt ferie på skjemaet for inntektsopplysninger (hvis du skal ha ferie i år etter at permisjonen begynt). Hvis de ikke gjør det må du søke om utsettelse av permisjon grunnet ferie på eget skjema. Dette er nytt siden jeg søkte sist (2011).

 

Jeg tar 100% og ulønnet etter det. Jeg må uansett ta ulønnet (og ferie) for å strekke tiden til midten/slutten av august... Storebror fikk ikke barnehage plass før siste uken i august.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...