Gå til innhold

Svangerskapsdepresjon


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har alle symptomene på svangerskapsdepresjon. Føler meg totalt tappet for energi og krefter og vet til tider ikke hvor jeg skal gjøre av meg. Jeg lurer bare på hvilken hjelp som finnes? Synes det er så vanskelig å snakke med noen om dette..

 

Anonym poster: 2646ccc01debdc9f50805ac0ff76615f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Alt godt til deg. Trøst deg litt med at mye av dette er hormonene som herjer, jeg syns ihvertfall det er en trøst. Snakk med legen din eller der du går til svangerskapskontroll, og be om en henvisning til psykolog, en som driver kognitivt.

 

Anonym poster: 299ff9ff3e572c7c8abf71dff2636e32

Skrevet

I første omgang samtaleterapi. Ofte med enten jordmor/helsesøster, fastlege eller psykolog tilknyttet helsestasjonen (det er ofte en del ventetid på andre psykoterapeuter).

 

Om det blir virkelig, virkelig ille er også medikamentell behandling aktuelt.

 

Anonym poster: efff8aeab84667909c1b124cf905a339

Skrevet

Huff, vet hvordan det er å være deprimert! Ikke så greit :(

Er det sånn at du føler deg nedstemt og ikke ser noen utvei/ lys i tunnelen? For det å være totalt tom for energi er ikke unormalt når man er gravid. (hvis det er første gang du er gravid) det er jo mange varseltegn man skal være klar over, og det er vel kanskje det du lurer på om det er?!? Syns uansett du skal dra til legen din og fortelle det akkurat sånn du føler. Jeg har ihvertfall en forståelsesfull lege som forstår og tar hensyn til at jeg har slitt psykisk før svangerskap. Det er ikke noe fint om du ikke får roet ned og den evt svangerskapsdepresjonen utvikler seg etter barnet er født. For det kan ødelegge så mye av permisjonen og tiden med babyen. Søk hjelp fortest mulig slik at du har et apparat rundt deg både nå i svangerskap og barseltiden. Håper det løsner for deg og at du får en fin tid når lille babyen din er født. Det er den fineste opplevevelsen i hele verden <3

 

Anonym poster: 1086ac0481b045e937e56aff8037aeed

Skrevet

Hadde pratet med jordmoren om dette. Hun kan i seg selv være en veldig god samtalepartner. Ellers vet hun hvor du skal henvises videre. Stor KLEM til deg!

 

Anonym poster: 934940c9dceda1235b237b07d5bc9ac2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...