Gjest Nerdens'mus Skrevet 23. mars 2013 #1 Skrevet 23. mars 2013 akkurat når jeg hadde overbevist meg selv om at kranglerne og resten av DiB var ute på påskemoro som gode nordmenn så ble det faktisk litt aktivitet her. hva slags krumspring har dere gjort i dag, mens jeg har sittet her preget av gårddagens vin?
Gjest Siklerotte Skrevet 23. mars 2013 #2 Skrevet 23. mars 2013 Nei, har ikke ferie før om en uke! Tragisk at ikke påsken settes høyt... Jeg har shoppet og trent og nå drikker jeg vin. Jeg ferier min egen lille påske. Og skal drikke enda mer vin.
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #3 Skrevet 23. mars 2013 Her har heller ikke roen senket seg helt, fordi jeg skal jobbe litt neste uken. Dagen har bestått av et besøk på Bondens marked, hvor jeg blant annet fikk tak i hjemmelaget bringebærsaft, rømmebrød og lefser. Etter det tok jeg med meg ungene på bursdagsfeiring til en nabo. Nå sitter jeg med farge i håret, og håper de grå hårene forsvinner før påske. Har aldri farget håret hjemme før, så er spent på resultatet. Ha en fin kveld
Gjest sug lut Skrevet 23. mars 2013 #4 Skrevet 23. mars 2013 Her har freden senket seg mest fordi gamla ikke tåler å være oppe i 22 timer uten å bli komplett amøbe... og så var det kjempelekkert ute så jeg gikk lang langsom tur i skauen og stakk trynet opp mot sola...
Gjest sug lut Skrevet 23. mars 2013 #5 Skrevet 23. mars 2013 Nå sitter jeg med farge i håret, og håper de grå hårene forsvinner før påske. Har aldri farget håret hjemme før, så er spent på resultatet. Ha en fin kveld Hva slags farge ble det, og ligger du nå i krampegråt og fosterstilling eller danser du naken nedover gaten og synger?
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #6 Skrevet 23. mars 2013 Nå sitter jeg med farge i håret, og håper de grå hårene forsvinner før påske. Har aldri farget håret hjemme før, så er spent på resultatet. Ha en fin kveld Hva slags farge ble det, og ligger du nå i krampegråt og fosterstilling eller danser du naken nedover gaten og synger? Det er ti minutter igjen, så fortsettelse følger.... Heldigvis er jeg ikke typen som er redd for en forandring
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #7 Skrevet 23. mars 2013 Nå sitter jeg med farge i håret, og håper de grå hårene forsvinner før påske. Har aldri farget håret hjemme før, så er spent på resultatet. Ha en fin kveld Hva slags farge ble det, og ligger du nå i krampegråt og fosterstilling eller danser du naken nedover gaten og synger? Det sistnevnte hørtes herlig ut. Kanskje jeg skal prøve meg på det, jeg bor jo ikke akkurat på Stortorvet, så her er det vel bare elgen som blir sjokkert og traumatisert.
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #8 Skrevet 23. mars 2013 Her har heller ikke roen senket seg helt, fordi jeg skal jobbe litt neste uken. Dagen har bestått av et besøk på Bondens marked, hvor jeg blant annet fikk tak i hjemmelaget bringebærsaft, rømmebrød og lefser. Etter det tok jeg med meg ungene på bursdagsfeiring til en nabo. Nå sitter jeg med farge i håret, og håper de grå hårene forsvinner før påske. Har aldri farget håret hjemme før, så er spent på resultatet. Ha en fin kveld Ååh, jeg drømte om å dra på Bondens Marked i dag. Men det var denne jobben da. Sukk. Enda det faktisk var min tur til å ha fri i dag. Vil det si at vi bor i samme landsdel, eller var Bondens Marked over hele landet i dag?
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #9 Skrevet 23. mars 2013 Vil det si at vi bor i samme landsdel, eller var Bondens Marked over hele landet i dag? Det var Bondens Marked i Bergen, Trondheim og Drammen i dag (det står det ihvertfall på nettsiden). Jeg var på sistnevnte Synes ofte det er mye spennende der, men i dag var det en iskald vind som gjorde besøket kort. Så eldste og jeg hastet igjennom bodene, og hadde varme smulteringer som "lokkemat" for å få henne med.
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #10 Skrevet 23. mars 2013 Hva slags farge ble det, og ligger du nå i krampegråt og fosterstilling eller danser du naken nedover gaten og synger? Ser ut som om det ble nesten slik det var tidligere, så hadde flaks der. Men tror jeg velger krampegråt og fosterstilling fremfor å danse naken nedover gaten. Da hadde nok mannen min låst meg inne og ringt til Blakstad.
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #11 Skrevet 23. mars 2013 Vil det si at vi bor i samme landsdel, eller var Bondens Marked over hele landet i dag? Det var Bondens Marked i Bergen, Trondheim og Drammen i dag (det står det ihvertfall på nettsiden). Jeg var på sistnevnte Synes ofte det er mye spennende der, men i dag var det en iskald vind som gjorde besøket kort. Så eldste og jeg hastet igjennom bodene, og hadde varme smulteringer som "lokkemat" for å få henne med. Mmm, varme smultringer Det hadde lokket meg også ut! Feil landsdel da skjønner jeg, i alle fall i forhold til meg Æsj, synd jeg ikke fikk dratt, det var til og med knallvær her. Og bringebærsaft hørtes fantastisk ut! Hmm.. Det må gå an å lage selv også vel?
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #12 Skrevet 23. mars 2013 Og bringebærsaft hørtes fantastisk ut! Hmm.. Det må gå an å lage selv også vel? Jeg har faktisk aldri tenkt på å lage det selv, men det burde man jo absolutt klare. Skal love deg at det er godt og friskt! Smaken av varme sommerdager
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #13 Skrevet 23. mars 2013 Og bringebærsaft hørtes fantastisk ut! Hmm.. Det må gå an å lage selv også vel? Jeg har faktisk aldri tenkt på å lage det selv, men det burde man jo absolutt klare. Skal love deg at det er godt og friskt! Smaken av varme sommerdager Hmm.. Finnes det bringebær i butikken nå da tro? Lagde en fantastisk blåbærsaft for et par år siden, det kan vel ikke være noe verre med bringebær? Nok en gang takknemlig for å bo på gård, her er alt, inkludert komplett safteutstyr Luksus.
Gjest Siklerotte Skrevet 23. mars 2013 #14 Skrevet 23. mars 2013 Bringebærsaft. Det kunne jeg trengt akkurat nå som vinflasken er tom. Og det kommer fra en som ikke engang liker saft. Men den saften vil jeg ha.
Gjest Siklerotte Skrevet 23. mars 2013 #15 Skrevet 23. mars 2013 Og bringebærsaft hørtes fantastisk ut! Hmm.. Det må gå an å lage selv også vel? Jeg har faktisk aldri tenkt på å lage det selv, men det burde man jo absolutt klare. Skal love deg at det er godt og friskt! Smaken av varme sommerdager Hmm.. Finnes det bringebær i butikken nå da tro? Lagde en fantastisk blåbærsaft for et par år siden, det kan vel ikke være noe verre med bringebær? Nok en gang takknemlig for å bo på gård, her er alt, inkludert komplett safteutstyr Luksus. Jeg spiste bringebær i går, og det er ikke akkurat bringebærsesong her, så du ffinner det nok i din butikk også.
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #16 Skrevet 23. mars 2013 Og bringebærsaft hørtes fantastisk ut! Hmm.. Det må gå an å lage selv også vel? Jeg har faktisk aldri tenkt på å lage det selv, men det burde man jo absolutt klare. Skal love deg at det er godt og friskt! Smaken av varme sommerdager Hmm.. Finnes det bringebær i butikken nå da tro? Lagde en fantastisk blåbærsaft for et par år siden, det kan vel ikke være noe verre med bringebær? Nok en gang takknemlig for å bo på gård, her er alt, inkludert komplett safteutstyr Luksus. Jeg spiste bringebær i går, og det er ikke akkurat bringebærsesong her, så du ffinner det nok i din butikk også. Da blir det bringebærjakt på mandag
Gjest Nerdens'mus Skrevet 23. mars 2013 #17 Skrevet 23. mars 2013 Ja er frosne bringebær som egner seg godt til saft laging også finnes det noe smakløse ferske også i mange butikker. Coop obs har 2 kgs poser de er litt billigere for kiloen enn rema sine 250 g poser. Skal du kokke saft bør du nesten koke noen kilo. Nå fikk jeg lyst på smultring, men skal holde meg til london. Donuts er så fantastisk godt. Åså kjøttpai da blir ikke mye grete roede på meg i london for å si det pent.
Gjest Siklerotte Skrevet 23. mars 2013 #18 Skrevet 23. mars 2013 Hvordan lager man saft? Kan jeg klare det?
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #19 Skrevet 23. mars 2013 Det er egentlig veldig enkelt tror jeg, hvis jeg gjør det rett da. Det er kort sagt bare å blande bær, vann og søtt. Kok og sil. Ha på rene flasker. Drikk. Nyt. Eller noe sånt.
ms.Pond Skrevet 23. mars 2013 #20 Skrevet 23. mars 2013 http://idaogmuskatt.blogspot.no/2011/06/rabarbra-og-bringebrsaft-med-stevia.html
Gjest Siklerotte Skrevet 23. mars 2013 #21 Skrevet 23. mars 2013 (endret) Det er egentlig veldig enkelt tror jeg, hvis jeg gjør det rett da. Det er kort sagt bare å blande bær, vann og søtt. Kok og sil. Ha på rene flasker. Drikk. Nyt. Eller noe sånt. Hm, det virket jo ganske greit. Kanskje jeg må sette kjæresten min til å gjøre det, da. Så får jeg hjemmelaget bringebærsaft! Endret 23. mars 2013 av Siklerotte
Gjest Kira bjeffer Skrevet 23. mars 2013 #22 Skrevet 23. mars 2013 Dette er forresten produsenten: http://www.bringebaer.no/ Anbefaler dere turen innom hvis dere er i deres område.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå