Gå til innhold

Narkose og Gravid... :-(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tirsdag 13 mars ble jeg lagt i narkose. Tre dager seinere fant jeg ut at jeg er gravid. Tror dere at det kan ha skadet den lille i magen? Det kom litt brunt på papire i går.. Ikke mye med. Men jeg lurer på det kan være en festeblødning.. Siste første mens var 16 feb. Så det vil si at jeg er 4 uker i svangerskapet. Håper jeg kan få tidlig ul. Tror dere at jeg kan få det? Hva koster en ul privat?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Må gjøre det.. Håpet alt går bra.

Skrevet

Hold oss gjerne oppdattert. Håper det har gått fra !

Skrevet

Ikke farlig! :-) Er jo bare en snau klump med celler som foreløpig klarer seg utmerket på egenhånd.

Skrevet

Ringte sykehuset i dag.. Legen ville snakke med meg. Han ville ikke ta den samtalen over tlf. Er ganske nervøs nå. Har en veldig stor følelse at jeg må gå gjennom en abort.. Dere hører fra meg damer.

Skrevet

Skal treffe legen kl 16 på sykehuset.

Skrevet

Skal treffe legen kl 16 på sykehuset.

Skrevet

Er det ikke slik at de 4 første ukene så deler ikke fosteret blod med moren? .. tenkte på narkosemedisin du fikk kanskje ikke har nådd fosteret. . Håper det går bra på samtalen imorra :-)

Skrevet

Da damer har jeg den gledlig nyhet å fortelle at narkosen jeg fikk var ikke skadelig for spira i magen.. Er bare så lettet!! Hurra :-D Skal til fastlegen i morgen... :-D

Skrevet

Så bra :D Gratulerer så masse med en spire i magen <3

Skrevet

Så herlig beskjed å få :) kos deg med bønna i magen :)

Skrevet

Takk jenter.. :-D Dette her blir barn nr 3 ;-)

Skrevet

Gratulerer !!! Angående pris på ultralyd privat så betalte jeg 900kr, tok ul i uke 6

Skrevet

Er det ikke slik at de 4 første ukene så deler ikke fosteret blod med moren? .. tenkte på narkosemedisin du fikk kanskje ikke har nådd fosteret. . Håper det går bra på samtalen imorra :-)

 

Nei, dette er helt feil. Mor og foster deler aldri blod, men fosteret får fra unnfangelse av (dvs fra befruktning) næringsstoffer fra morens blod. Dvs at alle stoffer som passerer morkaken når barnet. Noen av disse stoffene er skadelige for barnet. Narkose er vanligvis ikke skadelig for barnet selv om det også får narkosestoffene i seg, men i den kritiske fasen hvor organene dannes KAN det være skadelig. Gjeldende oppfatning nå er at så tidlig som uke 2-4 er ikke fosteret/embryoet like følsom for skadelige stoffer som det er de neste ukene fram til uke 12.

Skrevet

jeg hadde narkose i uke 22, ta det helt med ro, no harm ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...