Mamma-til-Sander&Sofie Skrevet 6. mars 2013 #1 Skrevet 6. mars 2013 Guttungen går uten bleie på morgenen hjemme før bhg og etter at han kommer hjem. Han går fint på do hjemme,noen uhell har det vært. Har holdt på med dette i 2 uker nå. Når er det vanlig å sende uten bleie i bhg?
dincene Skrevet 6. mars 2013 #2 Skrevet 6. mars 2013 (endret) Snakk med dei i bhg, dokke finner nok ut noe som passer for alle parter. Vanligst er vel at dei går uten bleie inne og med bleie ute i begynnelsen, men det er veldig forskjellig fra unge til unge. Viktigst er å sende MASSE skiftetøy fordi at du må regne med uhell i bhg. Der er det 19 unger til å følge og ungen kan være oppslukt i lek og glemme å kjenne etter. Endret 6. mars 2013 av dincene
Mamma-til-Sander&Sofie Skrevet 6. mars 2013 Forfatter #3 Skrevet 6. mars 2013 Sendte han uten bleie idag, og han gikk på do og tisset. Men dem har tydeligvis ikke tatt av bleie når dem har gått inn igjen til lunsj. Men får se hvordan det går i morgen.
SagflisiHåret Skrevet 6. mars 2013 #4 Skrevet 6. mars 2013 Snakk med barnehagen, de har gjortdette før. Vær forbederedt på å vaske mye klær i perioder, selv om det går bra en periode kan han plutselig begynne å tisse på seg igjen. Det kan være en lang prosess...heldigvis blir det lettere om våren og sommeren. Støtter opp om det å ha på bleie ute i begynnelsen.
♥Madam Mim♥ Skrevet 6. mars 2013 #5 Skrevet 6. mars 2013 Vi startet opp med dette etter jul. Hun var 2.5 år. Bleiefri hjemme i julen og bruker ikke bleie i barnehage etter dette bortsett fra når de er ute. Hun har hatt totalt 4 tisseuhell i denne tiden og ett av disse var i barnehagen. Alle skjedde de første 14 dagene. Etter dette har hun vært helt tør :-) Neste skritt blir nattbleien, men denne er fremdeles nokså våt om morgenen så den venter vi litt til med å kutte ut :-)
Mamma-til-Sander&Sofie Skrevet 6. mars 2013 Forfatter #6 Skrevet 6. mars 2013 Helt enig i det med å ha på bleie ute enda,blir jo masse styr med dress og masse klær,så har bare vært bleiefri inne hjemme og i bhg. Skal snakke med de i bhg i morgen igjen,så det blir en avtale på det. Kjenner at dette kan være en lang prosess,men tenker at det er veldig greit å begynne nå siden det kommer ei lillesøster i mai. Noen tips til å oppmuntre til å bæsja på potta? Så fort bleie kommer på,virker det som han ikke er intressert i å gå på do. Han har bæsja på potta noen ganger,men det har vært noen uhell i trusa og at det går i bleie isteden for å si fra. Vi hat prøvd å friste han med en leke som han bare får når han bæsjer på do,men virker ikke som om den er så stas lenger.
♥Madam Mim♥ Skrevet 6. mars 2013 #7 Skrevet 6. mars 2013 Hehe vi er fler som tenker likt, her er det lillebror som kommer i mai :-D Ingen tips dessverre bortsett fra å ha på bleie minst mulig og kjøp noen tøffe/fine truser som han absolutt ikke har lyst til å tisse/bæsje på :-) Jenta her var veldig klar selv for å slutte med bleie så er bare superstolt over å gå på do selv. Vi har forresten også bare doring her hjemme. I barnehagen insisterer hun på å bruke potta :-)
Mamma-til-Sander&Sofie Skrevet 7. mars 2013 Forfatter #8 Skrevet 7. mars 2013 Ok, da tror jeg har gjort det meste etter boka Så får vi bare ta tiden til hjelp! Er jo en fin tid fremover,så blir jo lettere tl sommeren og,men er jo greit å komme skikkelig i gang nå,når man bare har en å se etter
❤lille stjerne❤ Skrevet 7. mars 2013 #9 Skrevet 7. mars 2013 Jeg er litt skeptisk til det å ha bleien av og på og tenker at det blir veldig forvirrende for barnet, litt tid med og litt tid uten bleie. Men samtidig ser jeg utfordrningen barnehage-utedress-bleieslutt. Et tips er å ta en bleie utenpå trusa i utetiden. Da bevarer barnet følelsen av å ha på truse og det er lettere å huske på å gå på do. Hvis de glemmer seg bort og tisser i bleien så merker de det hvis de har trusa inni.
dincene Skrevet 7. mars 2013 #10 Skrevet 7. mars 2013 Og hva gjør man om man bæsjer i bleia? Kaster trusa da? Jeg synes ikke det er stas å ta av den trusa og rense den for å sende hjem om det ville skjedd i bhg i utetida. Man merker nok ganske så fort om ungen er klar eller ikke. Noen får det til på 1-2-3, mens andre bruker litt lengre tid.
moj29 Skrevet 9. mars 2013 #11 Skrevet 9. mars 2013 Dagens bleier absorberer fukt så fort, at jeg tror ikke barnet kjenner den store forskjellen på bleier og truse. Jobber selv i bhg og vet at utedresser full av tiss ikke er gøy, derfor bruker man bleier ute hvis man velger bleieslutt midt på vinteren. Dette er som regel en kort overgangsfase..er barnet klar for bleieslutt, så er det klar;) Lykke til;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå