Gå til innhold

oppbevaring av kokt vann til mme


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en termos med kokt varmt vann på kjøkkenbenken og foreløbig oppbevarer jeg en termos med kokt kaldt vann i kjøleskapet.

Men MÅ denne stå i kjøleskap? Siden det er avkjølt? Eller kan den stå romtemperert? Hadde vært praktisk å ha begge termosene på soverommet om natta, så vi slipper å gå ned på kjøkkenet!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kan stå romtemperert. Vi pleide å helde kokt kaldtvann på flaskene, så var det bare å helle i det varme om natten.

 

Anonym poster: 098c14ea172a6416a95b02cdf79fa1f8

Skrevet

Jeg hadde kokt avkjølt vann på en brukt imsdalflaske. Den tok jeg med på tur og på rommet om natten. Ikke noe problem:)

Skrevet

Jeg hadde kokt avkjølt vann på en brukt imsdalflaske. Den tok jeg med på tur og på rommet om natten. Ikke noe problem:)

 

Hvordan rengjorde du imsdalflasken da?

 

Anonym poster: 21a3d5065129ccf180990aaa3486d731

Skrevet

Jeg kokte vannet like før vi skulle dra noen plass, hadde vannet på flaskene, og når vi skulle ut tok jeg med en flaske. Den hadde perfekt temp når babyen var sulten igjen :) spurte hs først om jeg kunne gjøre det og hun sa det var en lur måte.

 

På dagen satte jeg flasken med varmt vann i litt kaldt vann til den var avkjølt nok.

 

Anonym poster: 0b5d3ecd02f0478706ba499a6536b855

Skrevet

Når barnet er over 4 mnd kan du bruke kaldt vann rett fra springen. Ikke vær så redd for bakterier. Det er bare HELT i begynnelsen at barna skal beskyttes veldig for bakterier.

Skrevet

Jeg hadde avkjølt kokt vann i kjøleskapet. Det står seg kun 12 timer i kjøleskap.

 

Anonym poster: c7c06f5593a362f67ac1b4fdd2260756

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...