Gå til innhold

Hva ville dere valgt...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fancy hus med sjøutsikt, skjermet, ingen hytte

 

Eller

 

Bra men mindre hus, boligfelt, sentralt ift jobb og alt, men bra hytte med utsikt.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har allerede valgt første alternativ, bare at vi bor sentralt i forhold til jobb, skole, butikk ol.

 

Anonym poster: be37a8a5d8809a7be8629fe94be2d70a

Skrevet

For min del trenger ikke huset å være særlig fancy, men jeg ville klart prioritert det huset JEG ønsker meg langt over hytte.

 

Anonym poster: 99e26e9596c2d4fb74d59f0a1236d47d

Skrevet

Det spørs hvor viktig hytte er for dere. Hvis dere er flinke til å dra dit så er det kanskje ikke så viktig med et fancy hus..

Eller så må dere tenke på hvor dere vil bo. Vi kjøpte et hus litt for fort og har endt opp med å bo i en bydel jeg egentlig ikke ønsket å bo i.

Jeg ville i ditt tilfelle forsøkt å se for meg hvor jeg ønsket å slå meg til ro. Er dette et hus jeg kan bo i til jeg blir gamme osv.

Husk at det er slitsomt å flytte igjen.

Og hvor tror dere det blir best for barna å vokse opp, skolekrets osv. På et boligfelt er det vel flust med lekekamerater.

Sorry for et litt rotete innlegg.

Skrevet

Fancy hus med sjøutsikt! Selvfølgelig! Lett valg..... ;)

 

Anonym poster: 9fdd177d1d2b2446303feba7ea2eb1db

Skrevet

Et litt annet aspekt. Hvis dere velger det dyreste huset i et litt mer eksklusivt nabolag må dere forvente at naboene deres og dermed barnas venner har mye penger. Da blir det fort også forventning om dyrere biler, ferier, klær og hytter. Velger dere et billigere alternativ kan dere bli "de rike" med egen hytte og romslig øonomi.

 

Anonym poster: 99e26e9596c2d4fb74d59f0a1236d47d

Skrevet

Det er ikke lett å ta store avgjørelser. Mye bra med begge alternativene!

 

Anonym poster: 0409a8d93e0de224942a1d8b2ea1aca0

Skrevet

Jeg prioriterer sentralt fremfor alt, så alternativ to. Bortsett fra at jeg ikke har noe lyst å ha hytte, så den hadde vi antagelig droppet til fordel for økonmisk handlefrihet og høyt feriebudsjett.

 

Anonym poster: 4422ccb1c4d0f842cfb4b09711d266e5

Skrevet

Vi har gått for en helt ok leilighet i byen, og et feriehus som er dobbelt så stort som leiligheten :)

For oss så er det helt perfekt, lite eller ikke noe vedlikehold i hverdagen, ingen hage osv, men i helgene kommer vi oss unna.

Her på hytte har vi to mål tomt, masse hage å kose seg i, egen brygge i hagen osv.

 

Helt perfekt kombinasjon, som gjør at vi ikke trenger å bruke til på hus i hverdagen :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...