Gå til innhold

Dere med barnemark - hvordan oppdaget dere det? Del, er dere snille.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg begynner å mistenke det hos minstegutten. Jeg tok en avføringsprøve og lette gjennom den. Fant noe som lignet på en pinjekjerne, men det kan det godt ha vært eller noe annet frø fra brød eller noe. Beveget seg ikke. Har ikke sett noe på papiret. To kvelder har jeg kikka inn i rompa hans med lommelykt mens han sov, siden jeg fikk tips om at de var lettest å se på natta.

 

Har ikke håndfast bevis nå, greia er at han klør. Ikke veldig mye. Har vær litt klaging med ujevne mellomrom både natt og dag. Tips? Grøss, det er ekkelt....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har hatt det i hus to ganger og begge gangene klagde den ungen som hadde fått det på sår og vond rumpe etter leggetid om kvelden.

 

Etter to-tre kvelder med klaging over rumpa uten at jeg kunne se at de var såre gav jeg markmiddel og vips forsvant det. Har aldri sett mark, men at de klør og har vondt i rumpa etter leggetid er vel ganske klassisk.

 

En venninne fortalte at hennes 3 åring hadde det for noen uker siden, da så hun små hvite mark i rumpa. De var korte og nesten så tynne som sytråder sa hun.

 

Anonym poster: e06ab7c0dda1293a9ef8e6e2477606cd

Skrevet

Da minste var rundt 2, var hun urolig ved leggetid, og klaga på bleia, at den klødde, satt feil,etc. Fant ikke ut hva det var, og tanken på mark streifet meg ikke. En dag eller to etterpå, da hun hadde bæsjet på potte, så jeg levende mark. G R Ø SS.

 

 

Ved 3-4 års alder har hun klaget på kløe i rumpa, og da har jeg skjønt det med en gang. Du kan jo prøve med markmedisin, og se om det går over ? Og gjerne høre med legen på forhånd, sånn i tilfelle jeg sier noe dumt nå;-)

 

Tenker også at det er viktig å si i fra til barnehagen, for det er temmelig smittsomt under visse forhold.

Skrevet

Yngstemann har feks klagd over vondt i rumpa / at det klør.

Greide ikke å finne noen, men kjøpte alikevel kur. Mixturen er lett å gi, smaker litt pepperminte. Behandlet oss alle sammen, vasket allt sengetøy.(viktig) Gjentok kuren etter 7 dager.

Alle symptomene forsvant, så det var nok mark

Skrevet

Hos oss var det 5- åringen i fjor sommer mens vi var i Spania (selvfølgelig...). Klagde over "vondt i rompa" flere kvelder, og det var faktisk han selv som stilte diagnosen "jeg tror jeg har mark i rompa, mamma!" :-)

 

Jeg prøvde å smøre med noe rektalsalve jeg hadde for å lindre, men det hjalp ikke. Han hylte og fikk ikke sove. Til slutt kikket jeg rett og slett inn i rompa på han, og fikk ut noen små, hvite, tynne levende mark... Uæææh... Full kur på hele familien!

Skrevet

Huff så ekkelt. Har mistenkt barnemark selv her. Barnet drev å klødde seg i rompa en helg. Min mor begynte å snakke om barnemark. Jeg så alrdi noen "sytråder" i rumpa, men hun klagde (og klager fortsatt) på vondt i magen etter hun har lagt seg. Jeg har ikke gitt den medisinen for jeg har tenkt at den magevondten er fordi hun vil sove i min seng om natta og den rumpekløinga er fordi hun har kommet i en anal fase der hun stikker fingrene mye i rumpa. Og når jeg nå leser det dere skriver så tenker jeg at det ikke er mark hun har.

 

 

Anonym poster: a67dfc9743bf9fffaa749ebbcfe6df41

Skrevet

Jeg vill anbefalt å gi en kur hvis datteren din ikke slutter å klage. Jeg fant heller ikke mark, men er ganske sikker på at han hadde det. Og det er ikke farlig å ta en kur.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...