Anonym bruker Skrevet 12. februar 2013 #1 Skrevet 12. februar 2013 Vi skal på ferie til Asia nå. Babyen er 6 mnd. Har noen erfaring med hengevugge man kan låne på flyplassen? Hva er din erfaring? Jeg fullammer, og skal gjøre det til vi er tilbake, selv om babyen blir å være 7 1/2 mnd da. Hva annet bør vi tenke på. Babayen har fått prøve flaske med vann, og er blitt glad i kaldt vann. Tenker det er viktig pga varmen. Flere tips? Har med eldre barn også, men de er bereist. De har vært i Asia flere ganger så det er ikke noe nytt for oss. Men vi har ikke hatt med baby før bare 3 åring. Anonym poster: 069c5d60e1224ebe634665ceec6d30e6
Gjest yrild Skrevet 12. februar 2013 #2 Skrevet 12. februar 2013 Jeg ville helt klart bestilt balconette (sovevugge) av flyselskapet ( gjør det i gd tid så de ikke har booket de bort allerede) slik at både du og baby får sovet litt bedre på flyreisen. Ellers hatt med en god bæresele (manduca/ergo) slik at du har noe å bære baby i. Ta også med nesedråper og saltvannsdråper i tilfelle baby får trykk i ørene. I tillegg til å ha med febernedsettende i tilfelle rottefelle. Vet ikke hvordan du kan planlegge at baby skal klare seg på kun morsmelk til 7 1/2 mnd... Plutselig trenger en baby mer mat..de er jo så ulike! Jeg ville tatt med endel pakninger med grøt som du bare blander med kokt vann så har dere noe å gi i tilfelle. Ellers så er det veldig uproblematisk å reise med baby :-)
Anonym bruker Skrevet 12. februar 2013 #3 Skrevet 12. februar 2013 Sykt og dra med en så liten baby til Asia, får håpe den kommer frisk og fin hjem da. Tenk på babyen,mer en deres egen kos Anonym poster: 028c935f4a14562ffe2ef641221f4bff
stratosku Skrevet 12. februar 2013 #4 Skrevet 12. februar 2013 Jeg ville pakket med en tynn lue og et teppe, for ofte er det litt kaldt på flyene. Vi tok med softbag så babyen kunne sove i, og det funket veldig fint for oss- evt kan du snakke med flyselskapet om de har en vugge barnet kan sove i. Isåfall er det lurt å være ute i god tid, slik at ingen kommer dere i forkjøpet. Alle flyene skal ha et visst antall vugger, om jeg ikke tar helt feil. Tar du sjansen på å fullamme til 7,5 mnd? Jeg ville uten tvil tatt med noe grøt eller smoothies itilfelle behovet plutselig skulle komme for mer mat. Det snur fort, selv om babyen virker rolig og fornøyd når dere drar. Mye skjer på halvannen måned, og kun melk holder jo ikke så godt når dem er så store.
Gjest yrild Skrevet 12. februar 2013 #5 Skrevet 12. februar 2013 Og ja... Tynne ullklær til å sove i på flyet. Husk en liten lue.
Anonym bruker Skrevet 12. februar 2013 #6 Skrevet 12. februar 2013 Skal ha med grøt, men har fullammet 2 babyer i 8 mnd, så tror det skal gå fint. De var store for alderen så de klarte seg fint på bare morsmelk. Denne er 9 kg og 6 mnd. Så har god melk, men vet jo ikke hvordan kroppen min reagerer på varmen. Til deg som er skeptisk til å reise med så små barn, så handler det om deg og din redsel. Babyen har det kjempe fint, der vi har vært før har det vært populært å ta permisjonen sin, og babyene storkoser seg naken under en parasoll. Kulda her er mye værre. Anonym poster: 069c5d60e1224ebe634665ceec6d30e6
M og gutta Skrevet 13. februar 2013 #7 Skrevet 13. februar 2013 (endret) De har sånn flyebaby evnt som kan leies på en del flyplasser. Google det. .. husk på e'n etter fly. Ellers ville jeg nok hatt med litt grøt i tilfelle rottefelle. Man får ikke booket de kurvene foran. Ikke de gangene vi har dradd ihvertfall. Så ta med noe å bære i. Og om du får plass inn på flyet, så er ei lita dyne helt genialt. Godt å ha å ligge på i fanget om det må til. Ta med bleier selv. Har ihvertfall vi gjort og kommer til å gjøre neste gang. Vi dyst USA vel og merke. Men hadde med for lite bleier første gang og måtte kjøpe der. De var dyre og fulle av kjemikaler. .. selv om det sto at de var frie for krem. ... Ha en kjempefin tur og kos dere og slapp av Endret 13. februar 2013 av rollergirl
1+1=4 <3 Skrevet 13. februar 2013 #8 Skrevet 13. februar 2013 Sykt og dra med en så liten baby til Asia, får håpe den kommer frisk og fin hjem da. Tenk på babyen,mer en deres egen kos Anonym poster: 028c935f4a14562ffe2ef641221f4bff Tror du ikke at det er babyer i Asia eller?
1+1=4 <3 Skrevet 13. februar 2013 #9 Skrevet 13. februar 2013 Hadde ikke satset på å få sånn flyseng til å henge i flyet. Hørt at det er veldig få fly som har og at det r liten sjans for å få. På barnombord.no har de noe du kan henge på flysetet foran deg. Kanskje det hadde vært tingen. Eller så anbefaler jeg på det sterkeste å ta med en bæresele!
Gjest yrild Skrevet 13. februar 2013 #10 Skrevet 13. februar 2013 Vi har alltid fått balconette og har reist en del ganger med baby, men det må bestilles i god tid før avreise og muligens dobbeltsjekkes ved innsjekking.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå