Anonym bruker Skrevet 26. januar 2013 #1 Skrevet 26. januar 2013 Det sier jo at i den alderen er det ofte lungebetennelse forårsaket av virus, men da har man vel ikke høy crp? Hvor dårlig var barnet og ble det innlagt på sykehus? Tok det lang tid før det ble friskt, og ble det alvorlig i form av at det ikke fikk puste skikkelig? Tusen takk for svar! Anonym poster: cc928db1892d1a6b98d9623546c6fe3a
Tuttelura881 Skrevet 26. januar 2013 #2 Skrevet 26. januar 2013 Min er snart to år, rett før jul ble han kjempe sjuk. Men ørebetennelse og lungebetennelse, vi oppdaget det såpass tidlig. Så han ble ikke så alvorlig syk, eller hadde høy crp. Han var veldig skranglete i pusten, men gikk bort etter fire dagen på antibiotika kur:) brukte vel nesten to uker på og bli helt frisk, var en ekstra tur hos legen og fikk sjekket alt!
LivetErEnLek Skrevet 26. januar 2013 #3 Skrevet 26. januar 2013 Frøkna mi har hatt flere lungebetennelser fra 8 mnd og oppover (er nå 4,5 år) , har vært innlagt for det bare en gang. Følte igrunn ikke at hun var sykere da enn de andre gangene, men hun nektet å ta til seg veske. Hun har heftig astma og har pustemaskin her hjemme. Bruker ikke den i gode perioder, da bruker hun vanlig inhalasjonskammer. Men når hun har lungebetennelsen eller tetner til av andre grunner, får hun rasemisk adrealin på forstøver. Hadde vi ikke hatt denne hjemme, hadde det nok blitt noen innleggelser.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå