Gå til innhold

Kan dere være reddende engler? Jeg trenger tips til fireårs bursdag!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jenta blir fire år og skal ha sin første bursdagsfest med 8 jenter.

 

Jeg trenger tips til alt fra hva som er en suksess på kakebordet til hva man gjør for å underholde.

 

Jenta har 1 krav - Pinata.. Så det er bankers :) så tenkte vi å delevut falske penger og la dem kjøpe pølsene i pølsebod før vi serverer kaker ved bordet.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med å lage en krone med navn til hver av jentene? Da får de med seg et minne hjem ;)http://bursdagskroner.blogspot.no/

 

Lag en enkel smakekonkurranse. (Bind for øynene.) De er så små at du helst bør bruke søte matvarer! Nam-nam!!

Stolleken.

Hubba-bubba konkurranse. En til hver(mulig en halv?) og se hvem som lager den største boblen!

 

 

 

Anonym poster: 8fe2b738235fff24b0890d56e093abde

Skrevet

I 4 årsdagen her(gutt) var det helt store en bil kake. Den ville jentene også smake på. Mange oppskrifter på litt morsomme/søte kaker som imponerer barna;-)

Ellers gikk det ekstremt lite kaker. Muffins uten mye glasur er best. Her er favoritten melisglasur og nonstop. Den deilige frostingen med fin krem likte de ikke...Fruktfatene med litt oppdelt frukt ble også spist av.

 

Penger og pølsebod hørtes veldig bra ut. Vi hadde fisking av poser(det ble faktisk etterlyst også), var glad jeg gjorde det selv om jeg egentlig er litt imot.

 

Vi hadde ingen organisert lek, men ble veldig mye lek med ballonger vi hadd pyntet med.

 

Anonym poster: 6c253569301bf3bf5665c1cf6a54e0a3

Gjest Kira bjeffer julen inn
Skrevet

Jeg tror ikke du trenger så veldig mye underholdning. Min erfaring er at tiden går ganske fort, ettersom man først skal pakke opp, deretter spise litt mat før man avslutter med kake. I tillegg skal barna gjerne bruke litt tid på å utforske bursdagsbarnet sitt rom.

 

Av kaker så pleier sjokoladekake og muffins å være ganske populært. Tror ikke du trenger å regne med at de spiser så veldig mye, her var det få som spiste mer enn et stykke kake eller en muffins.

Skrevet

Kjøp en toliters vanilje eller jordbæris, iskjeks (sånn som man har kuleis i) og en pakke marsmellows.

Kvelv isen, ta en kjeks opp ned i hvert hjørne (tårn) og marsmellows med et par cm mellomrom rundt toppen (borgvern) - vips så har du et prinsesseslott!

Pynt gjerne med strøssel, tårnkakeflagg og små figurer (duploprinsesser er ypperlig).

Største og enkleste suksessen vi har hatt :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...