Anonym bruker Skrevet 30. november 2012 #1 Skrevet 30. november 2012 Har vært hos legen med de, men får bare beskjed at de går bort av seg selv,Men det blir bare flere, og det begynner å bli ikke så greit for ei prinsessejente på 4 år.Prøver gjerne noe hvis noen har prøvd noe som virker og som ikke er vondt for henne... Anonym poster: 43f294d030d2e30cc6f8893f7c67c38c
Anonym bruker Skrevet 30. november 2012 #2 Skrevet 30. november 2012 Kjøpte en uttørkende kvisekrem i en liten tube på apoteket jeg, det fungerte utmerket, de skrumpet inn og forsvant. Er noen som sverger til tea-tree olje også, men pga farlige bivirkninger tror jeg ikke de er i salg i Norge lenger? Anonym poster: 37ebdbcee9c2025837d5bc208fd189f1
BellaSuz Skrevet 30. november 2012 #3 Skrevet 30. november 2012 (endret) Jeg prøvde trikset med å vente, men det ble jeg lei av... Så smurte jeg på noe uttørkende middel fra apoteket (beregnet for kviser). Tilslutt da det hadde kommet mange fler så gjorde jeg det legen ikke anbefalte... Stakk hull med ren nål og klemte ut kjernen på dem. Smurte på kvisemiddeley etterpå. Det gjorde litt vondt til lillegutten, men han er fryktelig tålmodig og tøff så det gikk bra:-) Et par uker senere var alle borte og det finnes ikke arr;-) Endret 30. november 2012 av BellaSuz
Anonym bruker Skrevet 30. november 2012 #4 Skrevet 30. november 2012 Man får kjøpt tea-tree olje på apotekene, men man må spørre etter det, det står ikke fremme lenger, tror jeg. Om man kan bruke det på så små vet jeg ikke. Om du finner en terapeut som har et lite, håndholdt laserapparat så kan du spørre om de vil prøve denne metoden: Om dere husker hva som var de første moluskene som kom, så tar dere disse, hvis ikke tar dere de som virker størt. Fargelegg disse hovedmoluskene med svart sprittusj. Deretter holdes laserapparatet mot de fargelagte moluskene inntil jenta kjenner en tydelig varme. Det går fort fra litt varmt til veldig varmt, så terapeuten må være obs og jenta må ha fått beskjed om å si fra med det samme det begynner å bli for varmt. Jeg har ikke vært borti noen barn som synes det er så ubehagelig at de ikke vil gjøre dette. Gjenta et par ganger på de fargelagte moluskene. 1-2 behandlinger som dette på hovedmoluskene bruker å gjøre at alle forsvinner, og det skjer faktisk ganske raskt også! Lykke til Anonym poster: ba718afa010ee849889cacd3c70b5ce2
magica fra tryll Skrevet 30. november 2012 #5 Skrevet 30. november 2012 Homeopaten har en helt enkel måte å bli kvitt de på med sånne små ,hvite piller. Har brukt det på 2 av mine, og de forsvant etter kort stund:)
moota m storebror&lillebror Skrevet 30. november 2012 #6 Skrevet 30. november 2012 Jeg sa til mine barn at de ikke måtte røre de. Da forsvant de ganske raskt på lillebror. Tok litt lenger tid på storesøster som klødde nesten konstant. Det var snakk om uker.
Caprica Skrevet 30. november 2012 #7 Skrevet 30. november 2012 Man kan prøve å tømme de og rense med klorhexidin. Det svir ikke.
Stina <3 Skrevet 30. november 2012 #8 Skrevet 30. november 2012 Mine barn fikk de skrapt bort hos legen
Anne-B. Skrevet 30. november 2012 #9 Skrevet 30. november 2012 Klemte dem ut på mine barn, etter tips fra en lege. Forsvant etter kort tid.
ducatifru Skrevet 30. november 2012 #10 Skrevet 30. november 2012 Prøv en salve som heter utrolig salven, den tar det har jeg hørt.
År og dag Skrevet 30. november 2012 #11 Skrevet 30. november 2012 Ventet til de ble borte av seg selv. Hvor utseendefiksert går det an å være? Barnet mitt hadde dem i ansiktet, varte ca 0,5 år. Det var selvfølgelig ikke pent, men vi visste jo at de ble borte etterhvert. Jeg instruerte barnet mitt til å si til nysgjerrige folk at det var mollusker og at de går bort av seg selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå