Gå til innhold

Noen som har hatt fagprøve/eksamen for helsefagarbeider her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som kan fortelle meg hvordan dette ble gjennomført?

 

Anonym poster: 799bba074fa279f074758cdab9857baf

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har ikke tatt den selv, men jeg er sensor ;)

Har stort sett foregått på sykehjem der jeg kommer fra, og da får eleven ett møte med en av de som jobber på avdelingen, får rapport/opplysninger om pasienten (får vite den fysiske tilstanden til pasienten, hvordan pasienten foretrekker stellet o.l). Så får eleven hilse på pasienten. Og etterpå skriver eleven en pleieplan på den pasienten som h*n lever til sensor etter x-antall timer, eleven skal da følge denne planen dagen etter under stell av pasienten. Sensoren følger både med på om planen fungerer, hvordan eleven oppfører seg ovenfor pasienten (respekt, forståelse o.l) i tillegg til hygiene osv.

 

Etterpå går sensor gjennom med eleven hvordan det gikk, om noe var "feil" og snakker med pasienten for å høre hans/hennes følelse av hvordan det gikk.

 

Noe mer du lurer på? :)

 

Anonym poster: 1fa73cf16345eb5bde85e6acca885532

Skrevet

Da er det veeldig forskjellig fra plass til plass. Her kjenner vi pasienten fra før værtfall :-)

Skrevet

Takk for svar!

Du som er sensor- vet du hvor jeg finner kriterene til helsefagarbeider. Har søkt litt på nettet, og sett på fylkeskommunens hjemmeside.

Hi

 

Anonym poster: 799bba074fa279f074758cdab9857baf

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...