Gå til innhold

Noen som jobber i barnehage her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Trenger tips til tiltak man kan iverksette i en barnehage som virker positivt inn på barnegruppa Evt. Enkeltbarnet. Trenger bare mange forslag uansett hva. F.eks i mat-, Stelle-, garderobe situasjoner. Uansett hva..

På forhånd takk! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg trenger litt informasjon enn dette for å komme med noen råd eventuelt. Uansett tenker jeg at forutsigbarhet er viktig, men skjønner ikke helt hva du er ute etter. Er det noen spesielle utfordringer. Skal dere ha fokus på tilknytning, som kanskje er litt viktigere på småbarn? Eller sosialt samspill, eller hva?

Skrevet

Små grupper er positivt i aktiviteter, samlingstund, garderobe, måltid. Beskrivende kommentarer og å beskrive ønsket adferd istedenfor fortelle barnet hva det ikke skal gjøre avler positiv adferd. Faste sanger eller regler til ulike overgangssituasjoner, som feks måltid, garderobe, start og slutt på samling. Bruke tid på å gå i dialog med hver enkelt forelder ved levering og henting. Dagtavle ved frokost. osv osv

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...