Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2012 #1 Skrevet 30. oktober 2012 har begynt i ny jobb, har jobbet der nå 1 mnd. Jeg er vel gjennomsnittlig smart tenker jeg, men jeg er flink i kontor og adm jobber. Har jobbet som innkjøper, selger, regnskap, servicenæringen osv og har utdannelse i økonomi og internasjonal politikk. Det er så rart for etter 2 uker kunne jeg alt i jobben min og begynte å lære andre som har jobbet der i 20 år. Når det kommer til datasystemer ser jeg veldig fort hvordan ting henger sammen. Jobber nå med regnskap og kjenner veldig mange av leverandørene jeg bokfører fakturaer fra så jeg vet hva slags produkter det er. Men tingen er at jeg har ikke så mye erfaring (5 år etter universitet), men siden noen venner har eget foretak har jeg blitt mye involvert der slik at jeg skjønner hva som skal til for å få effektivitet på topp, minske kostnader og få bedre likviditet. Sier ikke at alt jeg gjør er riktig, men det så frustrerende å ha en jobb hvor jeg ikke får utnyttet potensialet mitt. Skjønner jo at jeg må jobbe meg oppover, men hater at jeg må tenke. Hadde vært så mye enklere å ikke tenke bare gjøre de oppgavene jeg var satt til og ikke se andre mer effektive måter å gjøre ting på... Innser jeg må bare bite i det sure eple og vente på min tid, men det er litt trist..
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2012 #2 Skrevet 30. oktober 2012 Jeg håper det stemmer at du kan alt som du sier, og ikke bare føler det selv Vi har en vikar på jobben som tror hun har jobbet der i 20 år og kan alt. Hun har flere ganger skullet belære sykepleierne. Til slutt fikk hun tilsnakk av sjefen vår, rett og slett fordi hun blandet seg i sånt hun ikke hadde kompetanse på og fordi hun overkjørte de fast ansatte. Det verste er at hun var et av de mest negative menneskene jeg har møtt, men hun trodde seriøst at hun var såå positiv og sa flere ganger at hun "hatet negative mennesker". Håper du har mer selvinnsikt enn henne
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2012 #3 Skrevet 30. oktober 2012 Du kan vel spørre sjefen din om litt flere utfordringer? De fleste arbeidsplasser har forskjellig prosjekter knyttet til utvikling og forbedring og trenger deltagere til disse, spør om å få delta. Det er sikkert nok av gamle travere som ikke er interessert i mer ansvar og har nok med det de har. Jeg har fått mye gjennom ekstraoppgaver selv. Det handler jo også om å ha litt guts og pågangsmot.
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2012 #4 Skrevet 30. oktober 2012 Jeg belærer ingen og er veldig ydmyk, men dette er følelsen jeg sitter igjen med når jeg er hjemme og tenker over dagen min. Selvfølgelig er det ikke sånn at jeg er bedre enn noen andre, men føler at det er så liten utfordring og når jeg spør de andre om noe så er det så sjeldent de vet svaret eller har tenkt over saken. Skjønner jo at når man har jobbet ett sted lenge så blir man litt passiv kanskje, det er lett å bare gjøre det slik man alltid ha gjort. Det er en som virker har fått en ny giv etter jeg begynte..hun har lyst til å ta tak i ting. Men tror jeg stiller litt spørsmål som hun ikke har fått før for de andre som jobber der sitter helt stille og ser på pcskjermen sin hele dagen og hvis det kommer en feil ett sted så bare hopper de over det... Kunne bare ønske jeg kunne bruke mer av hjernen...hehehe hi
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2012 #5 Skrevet 30. oktober 2012 Du kan vel spørre sjefen din om litt flere utfordringer? De fleste arbeidsplasser har forskjellig prosjekter knyttet til utvikling og forbedring og trenger deltagere til disse, spør om å få delta. Det er sikkert nok av gamle travere som ikke er interessert i mer ansvar og har nok med det de har. Jeg har fått mye gjennom ekstraoppgaver selv. Det handler jo også om å ha litt guts og pågangsmot. har du noen fine måter å gå fram på der? fikk og beskjed fra en annen der at jeg måtte si at jeg tok ting for lett osvosv..men har ikke gjort før (altså sagt ifra) for har funnet oppgaver selv. Men dette er ett veldig stort firma og det er ikke så fritt på en måte.. Har veldig lyst til å si noe..men vet bare ikke hvordan enda..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå