Anonym bruker Skrevet 27. oktober 2012 #1 Skrevet 27. oktober 2012 Nesten hver kveld når undertøy skal skiftes, så ser (lukter) jeg at 11-åringen har hatt et lite uhell i trusen. Det er ikke slik at det går gjennom klærne, men trusen er våt og det lukter tiss. Slik har det alltid vært igrunn.. Hun har ikke urinveisinfeksjon eller noe galt mtp det fysiske. Jeg syns jo det er synd om det skulle bli oppdaget av andre ved overnatting el.l. Noen som vet om dette er "vanlig" på denne alderen? Hun bryr seg ikke med å vaske seg heller selv om jeg har snakket ofte om at det er viktig å gjøre når en bytter truse. Det er ikke bare trusen som er skitten..Men det går liksom ikke inn...
❤lille stjerne❤ Skrevet 27. oktober 2012 #2 Skrevet 27. oktober 2012 Da er det vel på tide at man snakker med en lege om dette? Kanskje lettere for jenta også enn å snakke med mamma om det. Det finnes behandling for dette problemet og som du sier er det lurt å ta tak i det og prøve å hjelpe henne før hun blir enda eldre for da blir det enda mer pinlig for henne.
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #3 Skrevet 28. oktober 2012 Da er det vel på tide at man snakker med en lege om dette? Kanskje lettere for jenta også enn å snakke med mamma om det. Det finnes behandling for dette problemet og som du sier er det lurt å ta tak i det og prøve å hjelpe henne før hun blir enda eldre for da blir det enda mer pinlig for henne. Ja, det er sikkert lurt. Hun bytter ikke mer enn hver kveld, men da er det alltid (eller i alle fall som oftest) litt vått. Jeg tenker jo at så store jenter klarer å holde seg helt tørre, selv om noen må begynne å bruke litt innlegg pga utflod. Det kan nok hende at hun burde ha byttet oftere, men det gjør hun ikke. Det er som om hun ikke bryr seg:-/ HI
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #4 Skrevet 28. oktober 2012 Syns det virker som hun ikke har tørket seg så grundig etter at hun har tisset på do? At det bare har kommet noen dårper i trusa.
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #5 Skrevet 28. oktober 2012 Da får du kjøpe en pakke bind og si at hun må bruke det hvis hun ikke tar seg sammen. Det er nok såpass flaut å bruke at hun tar hintet. I tillegg så bytter man undertøy om morgenen, slik at man er ren og fresh til å starte dagen. Man går ikke en hel dag med den trusen man har ligget i hele natten. ÆSJ!
Lilje Sille ♀♀♂ Skrevet 28. oktober 2012 #6 Skrevet 28. oktober 2012 Helsesøster vet kanskje råd? Mine døtre har det som regel for travelt til å gå på do. Det er helt vanlig her i huset med uhell av den grunn. Det kan også være medisinske grunner til uhell, verdt å sjekke ut? Du kan jo forsøke å snakke med henne og si at hun må til legen hvis hun ikke blir flinkere til å gå på do, siden du er redd det kan skyldes at hun er syk på noe vis. Trusler kan jo hjelpe
Gjest Morn du Skrevet 28. oktober 2012 #7 Skrevet 28. oktober 2012 Da får du kjøpe en pakke bind og si at hun må bruke det hvis hun ikke tar seg sammen. Det er nok såpass flaut å bruke at hun tar hintet. I tillegg så bytter man undertøy om morgenen, slik at man er ren og fresh til å starte dagen. Man går ikke en hel dag med den trusen man har ligget i hele natten. ÆSJ! Man bruker da ikke bind utenom mensperioder!
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #8 Skrevet 28. oktober 2012 Da får du kjøpe en pakke bind og si at hun må bruke det hvis hun ikke tar seg sammen. Det er nok såpass flaut å bruke at hun tar hintet. I tillegg så bytter man undertøy om morgenen, slik at man er ren og fresh til å starte dagen. Man går ikke en hel dag med den trusen man har ligget i hele natten. ÆSJ! Man bruker da ikke bind utenom mensperioder! Ikke? Jeg gjør da det stadig vekk. SÆrlig hvis jeg ikke har flere truseinnlegg, eller hvis jeg føler at jeg trenger det.
Gjest Morn du Skrevet 28. oktober 2012 #9 Skrevet 28. oktober 2012 Æsj, ekkelt. Det er en grunn til at tena lady eksisterer .
Gjest Morn du Skrevet 28. oktober 2012 #10 Skrevet 28. oktober 2012 ovenstående kommentar er til 1752.
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #11 Skrevet 28. oktober 2012 Æsj, ekkelt. Det er en grunn til at tena lady eksisterer . Hva i alle dager får deg til å tro at det er pga urinlekkasje? Har jeg sagt det, kanskje? Ikke det, nei. Hørt om utflod? At noen kanskje har det innimellom? Er det unormalt, kanskje? Bedre å bytte innlegg eller bind, enn å måtte bytte truse flere ganger om dagen.
Anonym bruker Skrevet 28. oktober 2012 #12 Skrevet 28. oktober 2012 Da får du kjøpe en pakke bind og si at hun må bruke det hvis hun ikke tar seg sammen. Det er nok såpass flaut å bruke at hun tar hintet. I tillegg så bytter man undertøy om morgenen, slik at man er ren og fresh til å starte dagen. Man går ikke en hel dag med den trusen man har ligget i hele natten. ÆSJ! Ja, det mener jeg også. Men jeg er bare stemor og mor har sagt at en fint skifter om kvelden.. Ingen bryr seg om småskvettingen utenom jeg. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå