Gå til innhold

Fy fa**. Haukleland og keisersnitt.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har selv født på Haukeland og var veldig fornøgd. Men det var en drømmefødsel til termin.

 

Jeg trodde de hadde firet litt på anti-keisersnittholdningene sine de siste årene, men dette er helt horribelt!

 

Noen leger tror de er Guder, og gidder ikke engang se til den fødende. Jeg blir så rasende! Tenk å ikke høre på jordmor og den stakkars, sikkert turnuslegen! Så unødvendig!!!

 

http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Svangerskapet-var-ti-dager-pa-overtid-Siri-Hagerup-Jenssen-kjente-lite-liv_-og-Nora-hadde-alarmerende-hjerterytme-Likevel-ville-ikke-legene-ta-keisersnitt-2785866.html

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Godt jeg bor en annen plass...

Skrevet

Dette var ikke bra i hele tatt, Så nydelig lita jente,håper alt blir bra med henne med tiden som kommer,hvis ikke er det sykhustabbe

Skrevet

For mange historier fra HUS der det har gått galt synes jeg! Har født der en gang og skal føde der igjen. Etter alle historiene jeg har lest kommer jeg ikke til å føle meg i trygge hender. Desverre.

Skrevet

Uff, liten trøst at de kan søke om pasientskadeerstatning om jenta skulle få varige skader altså.

 

Jeg visste også at Haukeland var restriktive med keisersnitt, men jeg trodde det var snakk om planlagte snitt uten medisinsk årsak jeg, ikke at de nekter ta snitt når ting blir dramatisk under en fødsel...

 

Jeg har selv en datter som ble invalid fordi legene nektet ta keisersnitt, hjelper lite at hun har 2 millioner i banken når hun resten av livet må leve med skadene hun ble påført under fødselen. Men her er det snakk om sørlandet sykehus, ikke Haukeland.

Skrevet

Har født to ganger på haukeland hvorav den ene endte i akutt ks. Det tok bare noen min. fra vannet var tatt og de så hvor misfaget det var til eg ble trillet ut i hui og hast.

 

Denne historien er helt tragisk, men jeg føler meg ikke mindre trygg på KK a den grunn. Det er flere solskinnshistorier, heldigvis, enn det er av disse her. Jegvelger å forholde meg til det positive og håper på det aller beste for denne familien og den vakre lille jenten deres!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...