Gå til innhold

Flere som blør fra tannkjøttet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hver gang jeg pusser tenner eller bruker tanntråd ser jeg at det er litt blod på børsten. Nevnte dette for tannlegen for ett år siden, han mente det var fordi jeg hade født for 8 mnd. siden. Men nå er ungen 2 år og jeg blør mer enn før.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da ville jeg nevnt det igjenn. For det er normalt under graviditet men ikke veldig vanlig dersom man pusser tenna regelmessig og er vandt med tanntråd. Det er ikke farlig, men kan indikere tannkjøttsykdomer. Ring tannlegen din du.

Skrevet

Jeg blør lett fra tannkjøttet da jeg reagerer på et eller annet som er i noen av tannkremene. Så kanskje du skulle prøve å bytte tannkremmerke?

 

Selv kan jeg aldri bruke Zendium eller Aquafresh og whitening av alle merker. Men uansett må jeg bytte type innimellom.

Solidox er den som jeg tåler best.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...