Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2012 #1 Skrevet 23. oktober 2012 .....dere er klar over at det er et kristent arrangement i regi av pinsevennene? Synes dere virkelig det er bedre å dra barna avgårde på kristenarrangementer enn å la de tigge godterier av naboen?
M.O.M Skrevet 23. oktober 2012 #2 Skrevet 23. oktober 2012 (endret) Hva er galt med å sende ett barn på ett kristent arrangement? Ikke at jeg er noe super kristen .. eller i det hele tatt vet hva jeg er, men synes "de kristne" har mange fine arrangementer jeg - både for voksne og barn, men har aldri hørt om Hallovenn da. Hva går det ut på? Endret 23. oktober 2012 av shoppemamma
Gjest sug lut Skrevet 23. oktober 2012 #3 Skrevet 23. oktober 2012 Vel, de skal i alle fall ha for at de har et bra navn på arrangementet sitt. Og godteri eller gud, vel, noen liker mora og noen liker dattera.
Jojo x3 Skrevet 23. oktober 2012 #4 Skrevet 23. oktober 2012 Ja, d syns jeg. Vil heller lære ungene å behandle andre fint selv om en får nei enn nei du får ikke godteri=da gjør jeg stygge rampestreker mot deg. Er jo ikke noe evangelisering under arrangement hvis en er redd for det.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2012 #5 Skrevet 23. oktober 2012 Slike kommersielle, gladkristne greier holder vi oss langt unna. Pinsevenner gjør alt for å tjene penger og for å frelse verden med jesus.
gale damen Skrevet 23. oktober 2012 #6 Skrevet 23. oktober 2012 Slike kommersielle, gladkristne greier holder vi oss langt unna. Pinsevenner gjør alt for å tjene penger og for å frelse verden med jesus. Hvorfor er det så akseptabelt å slenge dritt til kristne og om kristne trygt bak anonymknappen? Pinsemenigheter skal vel også ha det til å gå rundt økonomisk, men de kan vel ha helt ok verdier likevel?
Gjest Sekretøsa Skrevet 23. oktober 2012 #7 Skrevet 23. oktober 2012 Vi var i fjor, i en arbeidskirke. Synes arrangement var kjempefint, og det kostet overhode ingenting. Skal i år også, dog i en idrettshall. Ungene gleder seg! Vi er ikke kristne, men om ungene har lyst å bli med i kirken eller hvorsomhelst, så for all del. Er ofte på get focused og, fordi ungene liker det.
M.O.M Skrevet 23. oktober 2012 #8 Skrevet 23. oktober 2012 (endret) Argumentet om at pinsevenner gjør alt for å tjene penger: Haha! Hallo - hva tror du butikker gjør da? Men inn der løper foreldrene gladlig og kjøper kostymer, bøtter, pynt, godteri og alt som hører med. Nei, guri - pinsevenner er fæle folk ja. Tenkt å ha ett tilbud til barna (som mange steder klages på... at det er for lite tilbud i bygda), men å skape kjøpepress som butikker gjør rundt Halloween er da ingenting i forholdt. Ja - til så sende ungene rundt for å tigge godteri, alt de lærer av å gjøre det og boikott Hallovenn :-) Endret 23. oktober 2012 av shoppemamma
MrsMilla Skrevet 23. oktober 2012 #9 Skrevet 23. oktober 2012 Ehhhh...tror ikke du har all informasjon på bordet her.... Halloween er siste skudd på greina over en gammel tradisjon, førkristen, der man feiret årest slutt. Gidder ikke skrive alt her, men det er snakk om natten til de dødes dag 1 nov, tynn vegg mellom levende og døde - naturen går i dvale etc... Trick or treat er en amerikansk "tradisjon" , gresskar kommer fra han gamle jack som brukte en kålrot med lys i - fra irland. Det de fleste feirer er altså en mix av førkristne tradisjoner og religioner med moderne vri. Her i huset feires Samhain som en av de største høydepunktene i året. Vi følger solens gang, og feirer at naturen går i dvale - klar for vinter. Da feirer vi med en fest, gjerne middag og gjester, og tenker på de som vi savner som ikke er mer, og de som selvfølgelig er tilstede. Litt som nyttårsaften.
M.O.M Skrevet 23. oktober 2012 #10 Skrevet 23. oktober 2012 Nå har jeg sjekket om de har tilbudet her og det har dem. Så da skal vi i kirken på Hallovenn - så tusen takk for tipset :-) Jeg tar heller å kjøper noe snacks til mini og drar dit, kjøper pizza til oss og støtter dem enn å sende ungen dør til dør i skummelt kostyme for å tigge godteri.
MrsMilla Skrevet 23. oktober 2012 #11 Skrevet 23. oktober 2012 Må legge til at vi verken er kristne, hedninger eller har noen annen etablert religion - vi feirer rett og slett naturen og solen på de tidspunkt det er naturlig - altså samhain, jol, imbolg, beltane, midsommer og lammas.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2012 #12 Skrevet 23. oktober 2012 Vi var på HalloVenn ifjor, i kirken. Men det merktes ikke at det var et kristent arrangement utover lokalet. Men så bryr jeg meg virkelig ikke om det er kristent. Datteren går på kor i kirken og barna har nå begynt på kristen skole.Vi voksne er ikke kristne. Det finnes verre laster å få med seg.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2012 #13 Skrevet 23. oktober 2012 Ja de har nok vondt av å gå på et arrangement i regi av en kristen organisasjon. I en gymsal, der det ikke skal være noen form for evangelisering, og der overskuddet går til en god sak. Nei, tror di blir skadet for livet. Så sender dem heller ut for å tigge godterier i groteske og overprisede kostymer slik at handelsstanden kan gni seg i hendene. NOT!!
Gjest Mammantil2prinser Skrevet 23. oktober 2012 #14 Skrevet 23. oktober 2012 Jeg synes dette er et flott tilbud! Mine barn skal få gå på det når de blir gamle nok IKKE Halloween rundt i nabolaget! Jeg bare HATER når vi skal kopiere og herme etter uansett hva det er fra USA! Svaner julebokken jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå