Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #1 Skrevet 20. oktober 2012 Jeg vet at gutten min har mest glede av et lite,oversiktlig barneselselskap med 4-5 barn totalt. Han fyller snart 5. Men det er jo helt "ukorrekt" når man helst skal be hele barnehagen. Han har 2 gode kamerater i barnehagen fra hvert sitt årskull samt en venninne fra en annen avdeling. Hvis vi skal følge barnehagens regler og få med de 3 han leker mest med må vi invitere over 25 barn....... Synes det blir helt absurd jeg. Egentlig ønsker jeg bare å invitere de 3+2 nabobarn.
Gjest peacock Skrevet 20. oktober 2012 #2 Skrevet 20. oktober 2012 Da inviterer du de du vil, barnehagen kan ikke gjøre noe med det. Det er såpass få det er snakk om at jeg ikke kan se problemet. Inviter privat og vær forberedt på at gutten din kanskje ikke blir bedt i like mange bursdager fremover.
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #3 Skrevet 20. oktober 2012 Be bare de 3, men ta kontakt med foreldrene direkte. Ikke del ut invitasjoner i bhg. Også bør du være sikker på at de kommer;)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #4 Skrevet 20. oktober 2012 Eneste regelen barnehagen har her er at om man ikke inviterer alle så må innbydelsene leveres privat, og det synes jeg er helt greit. De oppfordrer også til å ikke utelate bare noen, å be f.eks 10 av 12 er ikke greit, da blir det mye snakk om bursdagen i barnehagen og de to som ikke ble bedt vil føle seg veldig utenfor. Men at du vil be 3 av 25 er ikke noe problem så lenge du holder innbydelser og snakk om selskapet utenom barnehagen og garderoben der. Barnehagen kan bare oppfordre, de kan ikke tvinge deg til å be alle.
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #5 Skrevet 20. oktober 2012 Så lenge det er flere som ikke blir invitert i hver "gruppe" enn som blir det, så synes jeg du kan gjøre sånn du tenker, når det er bare 3. Men hvis det f.eks. bare er 3 gutter i gutten din sitt årskull (gutten din og 2 til) og du bare inviterer den ene sånn at en blir utelatt, så blir det feil.
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #6 Skrevet 20. oktober 2012 Jeg leste en gang at "tommelfingerregelen" for å be inn til bursdagsselska var å følge alderen til barnet. Altså, fem år, ca. fem barn. Det virker helt meningsløst å ha kjempestor selskaper for så små barn. Vet om en som hadde tre selskap både til ett- og toårsdag. Ungen var jo helt utslitt og drittlei hele greia til slutt.Jeg føler at disse store, flotte selskapene ofte er mer for at foreldrene skal vise seg frem, enn at barnet skal ha det bra. Vi kommer i allefall ikke til å ha store selskaper når ungene er små her. Ukorrekt, eller ikke.
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2012 #7 Skrevet 20. oktober 2012 HI her. Jeg har ikke bestemt meg enda, men invitasjonene skal ikke deles ut i barnehagen. Det er faktisk ikke "lov" uansett hvem fra barnehagen man inviterer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå