Gå til innhold

Dåp


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal døpe sønnen vår, men er litt usikker på hvem vi skal invitere.. Er det vanlig å bare invitere familie, eller er venner også med? Har ikke så god plass til servering for mange etter dåp, så vi vurderer å si at de som vil kan komme i kirken, men mat etterpå blir kun for familie.... Hva tenker dere og hva har dere gjordt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dere bestemmer helt selv hvem dere ber, kommer jo an på hver familie og hva de ønsker, jeg skal kun ha de nærmeste familie og et vennepar og sønnen deres som jeg er veldig nær.

Skrevet

Vi hadde kun barnets foreldre (oss), søsken, besteforeldre, tanter og onkler og søskenbarn. Og brukte besteforeldre og tanter/onkler til faddere.

Trur det er like vanlig som å ha noken nære venner i tillegg.

Skrevet

I dåpane eg har vore, så har det vore barnets foreldre, besteforeldre, tanter og onklar, og mindreårige søskenbarn. Dersom ein har valgt vener av familien som fadrar, så har desse vore i selskapet. Andre vener har ikkje vore inviterte. Me har berre hatt familie som fadrar og i selskapet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...