Gå til innhold

Risengrynsgrøt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva pleier dere å ha til grøt?

Jeg syns det er så kjedelig å bare servere grøten, å thats it..

Videoannonse
Annonse
Gjest Hercule Poirot
Skrevet

Til risengrynsgrøt må jeg ha spekemat. Rett og slett spekeskinke. Ellers rød saft (ikke på grøten, da...), kanel, sukker og smørøye. Godt, ja!

Skrevet

Morrpølser og annen spekemat, kansje flatbrød, rød saft :-) kjempegodt, det er liksom ikke lørdag uten :-)

Skrevet

Må å ha spekemat (fenalår, spekeskinke eller sørlandsstubb) ellers blir man jo sulten igjen rett etterpå. Koker dessuten grøten på helmelk og har i en dæsj rømme på slutten. Bruker også bare den langkokte risen. Av og til har vi rosiner i. Har grøt hver lørdag vi:)

Skrevet

Saft, rosiner, sukker og kanel. Svigermor pleier å ha morrpølse til, og det passar godt, så det har me og innimellom.

Skrevet

Bacon, pølser, surkål, rømme, salat, poteter og syltesnabb.

Skrevet

Bacon, pølser, surkål, rømme, salat, poteter og syltesnabb.

 

Mmmmm, høres syndens ut.

Gjest Hercule Poirot
Skrevet

Bacon, pølser, surkål, rømme, salat, poteter og syltesnabb.

 

Tullhøne. ;-)

Skrevet

Har valnøtter, sesamfrø, gresskarkjerner, linfrø og annet i grøten. Pluss det som er standard ellers da. Det som går i havregrøt går også i risgrøt for min del :-) Prøv en dæsj syltetøy på, det er riskrem light for min del

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...