Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 #1 Skrevet 8. oktober 2012 (endret) Mest av alt på DiB har jeg vanskelig for å forstå enkeltes behov for å være misfornøyde på vegne av andre på, tross av at de selv er fornøyde med livene sine, samtidig som de ikke plager noen. Hva kommer dette av? Er det et misforstått forsøk på å fremme et image som ansvarsfull? Eller er det bare det at noen liker å være misfornøyde? Hvorfor kan ikke folk gjøre som de vil bare de ikke plager noen? Endret 8. oktober 2012 av Lillejonas Mekkemikkel
Gjest sug lut Skrevet 8. oktober 2012 #4 Skrevet 8. oktober 2012 Kanskje fordi det er usigelig sjelden at folk som gjør som de vil ikke plager noen, fordi folk flest er for dumme til å slippes fri.
Fuglefrø Skrevet 8. oktober 2012 #5 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil.
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #6 Skrevet 8. oktober 2012 Kanskje fordi det er usigelig sjelden at folk som gjør som de vil ikke plager noen, fordi folk flest er for dumme til å slippes fri. Det lar seg jo ikke akkurat gjøre å "slippe dem fri" heller, det må de ordne selv. Derfor spør jeg
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #7 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare.
Gjest sug lut Skrevet 8. oktober 2012 #8 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Jo, for man kan ikke enes om hvor rimelighetens grenser går.
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #9 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Jo, for man kan ikke enes om hvor rimelighetens grenser går. Godt poeng, men det er imidlertid tydeligvis mulig å få oppheng i andres ting og laden som helt opplagt ikke har noen innvirkning på noen andre enn dem selv. Derav innlegg som: "Hva tenker du om folk som har rosa gardiner?" osv, helt satt på spissen selvfølgelig.
Gjest sug lut Skrevet 8. oktober 2012 #10 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Jo, for man kan ikke enes om hvor rimelighetens grenser går. Godt poeng, men det er imidlertid tydeligvis mulig å få oppheng i andres ting og laden som helt opplagt ikke har noen innvirkning på noen andre enn dem selv. Derav innlegg som: "Hva tenker du om folk som har rosa gardiner?" osv, helt satt på spissen selvfølgelig. Men det skyldes jo et fattig indre liv. Jeg har ikke gardiner og har hittil ikke tenkt over om andre tenker over det, men tross alt fyller det tydeligvis et tomrom i deres liv, så de får kanskje bare få lov?
Fuglefrø Skrevet 8. oktober 2012 #11 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei.
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #12 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Jo, for man kan ikke enes om hvor rimelighetens grenser går. Godt poeng, men det er imidlertid tydeligvis mulig å få oppheng i andres ting og laden som helt opplagt ikke har noen innvirkning på noen andre enn dem selv. Derav innlegg som: "Hva tenker du om folk som har rosa gardiner?" osv, helt satt på spissen selvfølgelig. Men det skyldes jo et fattig indre liv. Jeg har ikke gardiner og har hittil ikke tenkt over om andre tenker over det, men tross alt fyller det tydeligvis et tomrom i deres liv, så de får kanskje bare få lov? Kanskje? Men det må være så sant de ikke plager noen med det, men det er jo sjelden tilfellet. Jeg er redd det ville være å ta fra dem hele motivasjonen med å bry seg
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #13 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei. Jeg kan like gjerne bryte norske lover også så lenge det er moralsk forsvarlig. Av og til er lovverket direkte i strid med hva som er moralsk tilrådelig, selv om det for det meste gjenspeiler etikk på en god måte.
Gjest sug lut Skrevet 8. oktober 2012 #14 Skrevet 8. oktober 2012 Salig Henrik sa jo noe om å ta livsløgnen fra et gjennomsnittsmenneske... og kanskje de bare bør få tro at det plager noen?
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #15 Skrevet 8. oktober 2012 Salig Henrik sa jo noe om å ta livsløgnen fra et gjennomsnittsmenneske... og kanskje de bare bør få tro at det plager noen? Jeg er ikke enig med salige Henrik, for jeg tror ikke Sigmund Freud sin tenkning var så presis som mange trodde på begynnelsen av forrige århundre. Livsløgnen er til for å stikkes hull på, jeg tror de fleste tåler det.
Fuglefrø Skrevet 8. oktober 2012 #16 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei. Jeg kan like gjerne bryte norske lover også så lenge det er moralsk forsvarlig. Av og til er lovverket direkte i strid med hva som er moralsk tilrådelig, selv om det for det meste gjenspeiler etikk på en god måte. Enjoy!
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #17 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei. Jeg kan like gjerne bryte norske lover også så lenge det er moralsk forsvarlig. Av og til er lovverket direkte i strid med hva som er moralsk tilrådelig, selv om det for det meste gjenspeiler etikk på en god måte. Enjoy! I am, og det beste er at du har det like bra uansett
Gjest sug lut Skrevet 8. oktober 2012 #18 Skrevet 8. oktober 2012 Jeg tror egentlig at de færreste tåler det, men vet også at jeg trives med å stikke hull åkke som.
Fuglefrø Skrevet 8. oktober 2012 #19 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei. Jeg kan like gjerne bryte norske lover også så lenge det er moralsk forsvarlig. Av og til er lovverket direkte i strid med hva som er moralsk tilrådelig, selv om det for det meste gjenspeiler etikk på en god måte. Enjoy! I am, og det beste er at du har det like bra uansett Absolutt, og den gangen jeg ser deg bryte loven, og du blir tatt får jeg meg en fantastisk god latter. Poenget med denne diskusjonen var vel de som peker finger her inne på forumet. Når enkelte stiller seg frivillig med hodet på hoggestabben, da sier de fra seg retten til å klage etterpå.
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 8. oktober 2012 Forfatter #20 Skrevet 8. oktober 2012 Fordi hvis man skal fungere i en verden sammen med andre, kan man ikke være så naiv å tro at man bare kan gjøre som man vil. Jeg sa ikke at man skulle gjøre akkurat som man vil heller. Det er ikke gjensidig utelukkende å være fri innen rimelighetens grenser og å unngå å være en samfunnsfare. Selvfølgelig, men da må man også regne med å høre fra folk som er uenig når man spør om det greit på et forum. Føl deg gjerne fri til å bryte alle sosiale normer og regler du vil, men ikke norske lover og regler er du grei. Jeg kan like gjerne bryte norske lover også så lenge det er moralsk forsvarlig. Av og til er lovverket direkte i strid med hva som er moralsk tilrådelig, selv om det for det meste gjenspeiler etikk på en god måte. Enjoy! I am, og det beste er at du har det like bra uansett Absolutt, og den gangen jeg ser deg bryte loven, og du blir tatt får jeg meg en fantastisk god latter. Poenget med denne diskusjonen var vel de som peker finger her inne på forumet. Når enkelte stiller seg frivillig med hodet på hoggestabben, da sier de fra seg retten til å klage etterpå. Jeg tror det går an å uenes om hva det vil si å legge hodet på hoggestabben. For min del går grensen i det man er til skade for andre på noen måte.
Fuglefrø Skrevet 8. oktober 2012 #21 Skrevet 8. oktober 2012 Man kan ikke alltid være enig. Men et forum av denne sorten fungerer gjerne slik at en spør, og alle andre diskuterer, kverulerer og moraliserer. Det er liksom litt av poenget.
Anonym bruker Skrevet 8. oktober 2012 #24 Skrevet 8. oktober 2012 Er det ikke akkurat det samme HI gjør her som hun klager på? Det skader vel ikke henne om andre er interessert i tredjeparts rosa gardiner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå