Anonym bruker Skrevet 6. oktober 2012 #1 Skrevet 6. oktober 2012 Jente på 22 mnd som er VELDIG trøtt men vil verken sove i seng eller i vogn på dagtid i helgene... Sovner i bilen . Skal vi slutte å prøve å få henne til å sove på dagtid? Kjenner jeg blir sprø her, for en sure jente er travelt d også, samtidig som at når hun ikke er sovnet innen en time enten i vogn eller seng så gir man opp.. Tips?
Madolyn Skrevet 6. oktober 2012 #3 Skrevet 6. oktober 2012 (endret) Men hun sover i ukedagene, dvs i bhg? Hva gjør de der som dere ikke gjør? Kanskje hun aktiviseres for lite i helgene i fht den stimulien hun får i bhg? Her er vi alltid ute i 2-3 t med poden på formiddagen i helgene, enten på badeland eller i skogen/lekeområdene i barnehagene i nærheten. Da har vi ingen problemer med å få ham til å sovne til dagduppen sin Så tar vi det heller mer med ro på ettermiddagene om vi ønsker det. Her kjører vi hardt på de samme rutinene hjemme som i bhg, han vekkes til samme tid i helgene som på ukedagene, dvs kl 07. Om han hadde fått ligge å sove lengre i helgene, f eks helt til kl 08, hadde heller ikke vi klart å få ham til å sove dagdupp fra kl 1145, som han er vant med i bhg. Da hadde han neppe blitt trøtt før i 13-14-tida, og det blir jo altfor seint i fht leggetid kl 19... På dagtid lar vi ham ikke sove mer enn 1,5 t, ellers blir også leggingen vanskelig og gutten stuptrøtt på morgenene. Vi ser at faste rutiner hver dag er alfa og omega for en blid, trygg og føyelig gutt her i huset Endret 6. oktober 2012 av Madolyn&Muffin
Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2012 #4 Skrevet 7. oktober 2012 Her våkner hun kl 6 uansett, senest d. Så sover iallefall ikke lenge vi er alltid ute formiddagen på tur, lekeplass, v vannkanten osv. Så synes d er rart. Men men.. Det fungerer igrunn fint om hun ikke sover i helgene, dupper i bilen på vei til butikken f eks. Men om hun ikke sovner på en time på dagtid til vanlig sovetid så stresser vi ikke m det lenger
<3 2G <3 Skrevet 7. oktober 2012 #5 Skrevet 7. oktober 2012 Er ikke alle unge som trenger 16 tiner søvn i døgnet (satt på spissen), prøv å la henne være opp til legging og ikke stress med soving. Mer slitsomt det for hele familien enn å kose seg i helgen.
Honningmelon Skrevet 7. oktober 2012 #6 Skrevet 7. oktober 2012 Da min mellomste var like gammel sluttet hun å sove på dagen. Hun begynte i bhg da, og der ville hun ikke sove. Kuttet derfor ut sovinga hjemme og. Hun var trøtt en stund, men det gikk bra etter hvert.
Madolyn Skrevet 7. oktober 2012 #7 Skrevet 7. oktober 2012 Jeg kjenner også en tass som ikke sover på dagtid lenger, og han er 17 mnd gammel. Det med å våkne mellom kl 05-06 gjorde gutten vår i 8 laange måneder, så du kan tro det er kjærkomment med kl 07 ja Så bra at dere ikke stresser med det, da løser det seg alltid!
sillyfilly og Olivia Skrevet 7. oktober 2012 #8 Skrevet 7. oktober 2012 Prøv å kutte dagsovinga og se hva som skjer? Om hun sover bittelitt i bilen til butikken eller etter bhg, gjør det noe? Jeg mener, blir hun sur av å sove litt, eller blir legginga vanskelig om kvelden om hun sover litt? Hvis ikke er det jo bare å la det stå til. Det tok en god måned før det gikk greit uten soving for oss, men her gikk det bare ikke at hun sov på dagen, ikke annet enn i bilen etter bhg også videre. En kort stund med andre ord. å vekke henne når hun hadde sovnet i seng/vogn var håpløst, men nå går det ganske greit om kveldene og hun sover nokså greit om morgenen. Så bare prøv
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå