Gå til innhold

Middagstips med elgkjøttdeig?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fryseren full, og vet ikke ha jeg skal bruke den til..

 

Er supergigahøygravid og orker ikke å lage kjøttkaker, karbonader osv, så trenger noen litt enklere tips.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skulle til og si elgkarbonader ;) men da kan jeg jo bare glemme det ;)

Skrevet

Elgkjøttdeig er kjempegodt i lasagne :) Ellers så kan du gjøre det samme som du ville gjort med kjøttdeig av hvilket som helst annet slag ;)

Skrevet

Skulle veldigeldig gjerne hatt energi og overskudd til å fylt opp fryseren med herlige elgkarbonader.. Men med en uke til termin og en toåring som er høyt og lavt, så har jeg rett og slett ikke det ;/

 

HI

Skrevet

Alt annet du kan bruke kjøttdeig til. Lasagne, taco, osv.

Skrevet

viltgryte eller jegergryte eller noe i den duren da.. ellers så trenger det ikke være så mye arbeid å lage karbonader. jeg stekte 40 stk på en time idag :) rørte ut 2 kg elgkjøttdeig med egg, fløte, potetmel,hvetemel, olje,salt og pepper. bråstekte dem i stekepanna, la alle over i langpanne, å stekte dem ferdig inni ovn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...