Gå til innhold

Barnetrygd når man har mange barn...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på hvordan dette er for alenemødre.

 

Får de nesten 2000 kr. per barn?

 

Kjenner ei som er alene med 4 barn, skjønner godt hvorfor hun ikke har 100% jobb om hun får nesten 8000 i mnd kun på trygd.

 

Ikke negativt ment altså. Pengene trenges nok sårt.

 

Hilsen alenemor til 1

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Alenemødre får barnetrygd for eitt barn meir enn dei har, ikkje dobbelt opp..

Skrevet

Okei, takk for svar.

 

Misforstått totalt, har hele tiden tenkt at det er dobbelt opp... Uffda, og jeg som anser meg selv som ganske smart, fikk meg et lite slag i fleisen nå:-P

 

HI

Skrevet

Det heter utvidet barnetrygd og som nr 2 korrekt sa, man får en ekstra barnetrygd, ikke dobbelt opp for hvert barn...

Gjest Sommerfuggel i vinterland
Skrevet

Er som de andre skriver, man får kun for et barn mer enn det man faktisk har ;)

 

Jeg har fire barn, men den eldste har vi delt omsorg for. Sånn sett får jeg barnetrygd for 3,5 barn (fordi jeg har henne halve tiden får jeg kun halv barnetrygd for henne). Men siden jeg har hovedomsorg for de andre tre, så får jeg for et barn mer, altså 4,5 barn. Så jeg får litt i underkant av 4.500,- tilsammen i barnetrygd ;)

Skrevet

Om hun er alene med 4 barn, får hun nesten 5000 kr i barnetrygd.

Skrevet

Kommer an på hvor i landet du bor, f.eks har vi finnmarktillegg her oppe - jeg får nesten 4000 for tre barn per måned. Hadde jeg vært alene ville det blitt over 5000 i barnetrygd for tre barn.

Skrevet

Jeg er alene med 1 barn og bor i Finnmark. Får 2900,- i barnetrygd :D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...