Anonym bruker Skrevet 27. september 2012 #1 Skrevet 27. september 2012 Hvem er det som bestemmer navnet da? Fikk den biologiske moren bestemme navnet selv om de tak han rett etter fødselen? Eller var det staten eller fosterforeldrene som bestemte navn?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2012 #2 Skrevet 27. september 2012 Det er den / de som har foreldrerett som bestemmer navnet. Så det er mor som har navngitt gutten, i tilfellet Rainer
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 27. september 2012 #3 Skrevet 27. september 2012 Det er den biologiske moren som bestemmer navnet.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2012 #4 Skrevet 27. september 2012 Rainer er ikke øverst på navnelista mi
Anonym bruker Skrevet 27. september 2012 #5 Skrevet 27. september 2012 Rainer er ikke øverst på navnelista mi å lære seg å lese sto tydeligvis heller ikke øverst på lista ettersom du ikke forstår spørsmålet til HI
Anonym bruker Skrevet 27. september 2012 #6 Skrevet 27. september 2012 Jeg har ei i familien der barnet ble tatt av barnevernet rett etter fødselen. Mor/far fikk ikke bestemme hele navnet, det navnet de ønsket ble kun mellomnavn.
3 er nok! Skrevet 27. september 2012 #7 Skrevet 27. september 2012 Den som har foreldreansvar bestemmer, men ofte får biologisk mor likevel bestemme, det handler jo litt om respekt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå