Gå til innhold

hvor slemt er det å ikke tilby trengende venner husrom?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Altså, jeg har en venn som nå går gjennom et samlivsbrudd. Jeg har ikke tilbydd henne å bo her, fordi jeg har familie som ikke kjenner henne så godt, har ikke noe egna plass til henne, og er redd det skal bli for tett og dermed ødelegge hele forholdet.

 

Når det gjelder plass til henne kunne hun fått et lite soverom med en seng, men det er jo ikke stort. Ser for meg at dette fort kunne blitt noen uker. Vi jobber turnus, og jeg vil derfor ikke nødvendigvis være hjemme når hun er, og jeg ser for meg at mannen min ikke ville like å måtte ta hensyn til henne.

 

Jeg kjenner meg som en skikkelig dårlig venn som ikke har tilbydd henne å bo her :( Hun bor nå en annen helt grei plass, men likevel føler jeg at jeg burde ha sagt hun kunne bo her.

 

Jeg kan liksom ikke stille opp med annet enn trøstende ord og omtanke, men føler ikke det er nok :(

 

Er jeg fryktelig egiostisk, eller er det greit å ikke la andre flytte inn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Trøstende ord og omtanke er nok, det! Du har ikke ansvar for venninna di, og jeg tror nok ho forstår at du ikke kan rydde plass til henne i hjemmet ditt. Jeg ville også kviet meg for å tilby hvem som helst husrom, selv kanskje også min mor... Jeg orker ikke folk så tett oppi meg til alle døgnets tider. Det er ikke annet å gjøre enn å respektere det! Det kan jo også være venninna di ville funnet det lite "gøy" å måtte være alene med mannen din i mange timer mens du er på arbeid... Jeg ville syntes det var veldig ubehagelig i hvert fall, om jeg skulle bodd hos min venninne.

Gjest <3Barn&Engler<3
Skrevet

Med tanke på at hun ikke vil ha noe stort av "privatsted" så synes jeg virkerlig ikke du er egoistisk her, for du tenker på hele familien din, ikke bare deg selv. Det holder nok lenge med trøstende ord, omtanke og tilbud om å kunne komme til deg å prate om hun trenger det.

Skrevet

Synes det spørs litt på hvor nær venninne dette er jeg. Jeg har en god del venner som jeg ser en gang i mnd, og en venninne som jeg ser hver uke. Hadde ikke tenkt meg om engang når det gjelder den næreste venninnen, men måtte hatt "familieråd" om de andre venninnene.

 

Jeg skjønner deg jo godt, men tror nok det sier litt om type vennskap når du kvier deg. Hun er vel ikke så nær da. For hvis det ER et nært vennskap og hun ikke har noen andre så er det ego av deg. Men hvorfor gruble på det når hun har funnet noen som har gitt henne husrom?

Skrevet

Nå har hun jo funnet et annet sted å bo intill videre, men om hun ikke hadde funnet et sted som fungerte greit i forhold til hennes jobb, barn ol relativt raskt, ville jeg vudert deg som en ganske dårlig venninne om du ikke lot henne sove på gjesterommet noen uker.

Skrevet

Jeg gjorde det en gang med en venninne og det holt på og ta knekken på familien, hun tok seg vell litt godt til rette og "glemte" og se seg om ett nytt sted og bo, så mitt råd er vær en venninne med trøst og ord men ikke ta henne inn i hjemmet ditt og spes når hun har en plass og bo.

Skrevet

Synes ikke du er en dårlig venninne. Så lenge man har mann og barn, må man ta hensyn til dem også. Og det er hensynet til de nærmeste som veier tyngst, synes jeg.

Skrevet

Hun har ingen barn. Vi er vel ikke nære venninner, men vi jobber sammen, og jeg ser henne derfor relativt ofte. På fritiden er vi aldri sammen, bare snakker på sms og fb.

 

Jeg grubler bare fordi jeg har dårlig samvittighet for ikke å ha tilbydd det, det er jo ikke engang sikkert hun hadde takket ja. Nå bor hun i en hytte/ lite hus, og har det nok bedre der enn hun kunne hatt her.

  • 4 uker senere...
Skrevet

Hadde heller vært redd for at mannen din hadde hatt seg med denne veninne din. Han har jo vært utro før så:/

Skrevet

Hadde heller vært redd for at mannen din hadde hatt seg med denne veninne din. Han har jo vært utro før så:/

 

Ja, det var jo også noe oppgulp å komme med.

Gjest Morn du
Skrevet

Hadde heller vært redd for at mannen din hadde hatt seg med denne veninne din. Han har jo vært utro før så:/

 

!! Er det mulig !!

Skrevet

Hadde heller vært redd for at mannen din hadde hatt seg med denne veninne din. Han har jo vært utro før så:/

 

Hun er lesbisk...

Skrevet

Jeg tenker at du heller kan gi henne støtte med å invitere på gode middager, samtaler, en tekopp i de ensomme stunder også videre :) Du er ikke egoistisk!

Skrevet

Jeg hadde helt klart sagt at hun kunne få bo hos meg! Venner stiller opp for hverandre når det trengs. Jeghadde ikke tenkt meg om en gang, det er for meg en selvfølge.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...