Anonym bruker Skrevet 13. september 2012 #1 Skrevet 13. september 2012 Jeg har en bekjent som sier det, og jeg får helt gåsehud. Synes hun høres lettere korka ut da.. Har lurt litt på om hun ikke kan gramatikk eller om det også kan være et eller annet utslag av noe dialektgreier ;-)
HeltLykkelig ♥♥ Skrevet 13. september 2012 #2 Skrevet 13. september 2012 På sørlandet er det en hel haug som snakker slik. Hvor korrekt det er har jeg ingen ide eller anelse om ..
Anonym bruker Skrevet 13. september 2012 #3 Skrevet 13. september 2012 Jeg har en bekjent som sier det, og jeg får helt gåsehud. Synes hun høres lettere korka ut da.. Har lurt litt på om hun ikke kan gramatikk eller om det også kan være et eller annet utslag av noe dialektgreier ;-) Hender jeg sier det, men det er slang. Tror ikke det er dialekt engang.
Gjest ronja røverdatter Skrevet 14. september 2012 #4 Skrevet 14. september 2012 Det kan være veldig feil, det kan være slang eller det er rett og slett en del av dialekta i alle fall i deler av Aust-Agder. Selv om det nok er færre som bruker "du" i stede for "deg" nå enn for kanskje 20-30 år siden. I skriftspråk er det uansett feil.
Anonym bruker Skrevet 14. september 2012 #5 Skrevet 14. september 2012 Jeg sier det...skal jeg leke med du!! hehe Jeg er fra Arendal og her sier så og si alle det slik. Når vi skriver så er det selvfølgelig deg, men prater så er det du. De eldre skal rette på det da over 50, men yngre sier det.
Eliane Skrevet 14. september 2012 #6 Skrevet 14. september 2012 Lillesandsfolk sier også "hjem til du" ol.. dialekt er en fin ting gitt.
Musemorbr / Skrevet 14. september 2012 #7 Skrevet 14. september 2012 Hørtes useriøst ut. Er du sikker på at hun ikke gjør det fordi det er morsomt? Jeg skriver av og til "glad på du" til min søster, men vi er naturligvis begge klar over at det bare er barnslig tøysespråk.
Anonym bruker Skrevet 14. september 2012 #8 Skrevet 14. september 2012 Har aldri hørt noen som sier det, kan jo være slang. Har selv noen taleleif som har oppstått etter at jeg begynte å si ting "på tull". Sier f.eks "det var flinkt".. Helt idiotisk, men er blitt en vane så legger jo ikke merke til det selv lenger :/
*Miss Flua* Skrevet 14. september 2012 #9 Skrevet 14. september 2012 Jeg bor i aust agder, og det er mange som sier det her
Tyttebærsyltetøy Skrevet 14. september 2012 #10 Skrevet 14. september 2012 På min "nydelige" arendalsdialekt sier jeg "å me du" ... Men jeg skriver selvfølgelig "hva med deg"
holahopp Skrevet 14. september 2012 #11 Skrevet 14. september 2012 På min "nydelige" arendalsdialekt sier jeg "å me du" ... Men jeg skriver selvfølgelig "hva med deg" siå det samme
meg83 Skrevet 14. september 2012 #12 Skrevet 14. september 2012 Overraska over hvor mange som faktisk ikke vet at det er vanlig i en del dialekter...
Anonym bruker Skrevet 14. september 2012 #13 Skrevet 14. september 2012 "Enn du...?" samma suppa Dialekter er fine greier.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå