Anonym bruker Skrevet 13. september 2012 #1 Skrevet 13. september 2012 Har ei jente på 2 år som sover i sprinkelseng, vi vurderer å kjøpe ny seng til jul til henne(og ordne rom til henne), men vet ikke når det er _normalt_at de begynner med "stor seng" ?
Anonym bruker Skrevet 13. september 2012 #2 Skrevet 13. september 2012 Her begynte storesøster da hun var 1 år og 10 mnd. Hun hadde seg ett par turer i gulvet fordi hun klatret ut av senga på kveldene. Da var det bare på tide å bytte
Gjest Sommerfuggel i vinterland Skrevet 13. september 2012 #3 Skrevet 13. september 2012 Her begynte storesøster da hun var 1 år og 10 mnd. Hun hadde seg ett par turer i gulvet fordi hun klatret ut av senga på kveldene. Da var det bare på tide å bytte Akkurat som her Alle mine barn har fått stor seng rundt 18 måneders alderen, da har de vært en tur i gulvet etter å ha klatret ut av sprinkelsengen. Så da er det tryggere med en seng som er litt lavere
marsve Skrevet 13. september 2012 #4 Skrevet 13. september 2012 Når de begynner å hoppe ut av sprinkelsenga kan man like godt investere i vanlig seng. Det er ihvertfall min plan!
Anonym bruker Skrevet 13. september 2012 #5 Skrevet 13. september 2012 Min sov i sprinkelseng til han var godt over tre år. Først da begynte han å klatre over, men han klarte det jo fint, og det var ingen uhell. Han er en forsiktig fyr ;-) Men, han trivdes så godt i sprinkelsenga si, så vi tok bare av den ene grinden og kjøpte sengehest, og han sover fremdeles i sprinkelsenga si, med en side åpen - er nå snart fire, og vi må jo se og få kjøpt en ordentlig seng til han! Tror nok det er veldig forskjellig hvor lenge ungene sover i sprinkelseng altså.-)
Liaes Skrevet 13. september 2012 #6 Skrevet 13. september 2012 Her er mini 14mnd og klatrer elegant ut av sprinkelsenga, så vi har fjernet ene siden og hatt opp sengehest! Fungerer kjempefint!
HeltLykkelig ♥♥ Skrevet 13. september 2012 #7 Skrevet 13. september 2012 (endret) Her kommer nytt familiemedlem i april.. Har derfor planer om å gi jenta større seng til jul og venne henne til denne noen mnd før babyen kommer. Hun vil da være 2,5 år Hadde det ikke vært for ny baby hadde vi ikke stresset med det, da vår er så forsiktig av seg at hun enda ikke har prøvd seg ut av sprinkelsenga. Endret 13. september 2012 av HeltLykkelig ♥♥ Live+spire
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå