Anonym bruker Skrevet 11. september 2012 #1 Skrevet 11. september 2012 Jeg sitter med et enormt dilemma. Vi har hatt planer om å besøke min svigerfamilie som bor på andre siden av kloden til min svigerfars 70 års dag. Jeg er gravid og var også gravid da vi kjøpte billetter, men i motsetning til mitt første svangerskap har jeg nå vært i elendig form, og jeg har derfor hatt en dårlig følelse for reisen lenge. Vi har en fireåring som nesten aldri ser sine besteforeldre, og enda viktigere, besteforeldre som aldri ser henne.. Vi har lenge prøvd å ta avgjørelsen om å reise, men til syvende og sist er det jeg som må avgjøre dette, noe jeg ikke klarer! Om vi ikke reiser blir veldig mange skuffet, ikke minst min mann som da må reise alene.... Jeg har likevel en sterk intuisjon på at jeg ikke bør reise denne gangen, og formen er som sagt veldig dårlig med mye kvalme og det som hører med, kynnere og pusteproblemer. Er i uke 30 når vi drar tilbake. Jeg hopper rett inn i ormebolet og spør: Er jeg verdens største egoist om vi ikke reiser? Må legge til at dette er den vanskeligste avgjørelsen å ta..
Gjest Heartbroken Skrevet 11. september 2012 #2 Skrevet 11. september 2012 Nå skal jeg først stille et typisk dib-spørsmål, men er det ikke mulig at mannen og fireåringen kan reise uten deg? Uansett så syns jeg ikke du skal reise hvis du føler deg usikker på om du kommer til å ha godt av reisen. Du er tross alt ganske langt på vei og når man ikke er bra i utgangspunktet kan det fort bli en stor belastning for deg å være på reise. Klart at det er dumt at reisen må bli utsatt/avlyst, men det er tross alt ikke så mange ganger man er gravid i livet, så jeg regner med at du får forståelse for at du vegrer deg for å reise så langt nå.
Anonym bruker Skrevet 11. september 2012 #3 Skrevet 11. september 2012 Jeg tenkte meg det spørsmålet kom Vi har ikke noen som kan passe ungen mens faren jobber der borte. Jeg vet at dette er en avgjørelse basert på hva som er best for meg og dermed også babyen, men jeg føler meg virkelig råtten.
Anonym bruker Skrevet 11. september 2012 #4 Skrevet 11. september 2012 Vanskelig situasjon! Ville tatt og hvordan helseforholdene er i landet, om det finnes gode klinikker i nærheten hvis du lurer på noe. Men sånn generelt synes jeg du skal lytte til magefølelsen, og besøke dem ved en senere anledning. Har god erfaring med å reise med små barn selv. Dette forstår sikert familien hvis du forklarer hvordan du har det
Anonym bruker Skrevet 12. september 2012 #5 Skrevet 12. september 2012 Jeg tenkte meg det spørsmålet kom Vi har ikke noen som kan passe ungen mens faren jobber der borte. Jeg vet at dette er en avgjørelse basert på hva som er best for meg og dermed også babyen, men jeg føler meg virkelig råtten. Svigerfar blir 70 år. Dere er invitert til feiring og far skal jobbe der borte? Hmm.... Skal ikke dere ikke på ferie? Hvorfor skal far jobbe? Kan ikke svigers passe barnet?
Gjest peacock Skrevet 12. september 2012 #6 Skrevet 12. september 2012 Forstår ikke helt om dere skal på jobb eller ferietur, jeg...? Men uansett må det vel kunne gå an at pappaen ikke jobber og hellere passer 4-åringen om alternativet er at han ikke kommer i på besøk i det hele tatt? Hadde aldri reist såpass langt bort så sent i svangerskapet om jeg var i dårlig form og hadde en dårlig magefølelse.
bobbelfru Skrevet 12. september 2012 #7 Skrevet 12. september 2012 Jeg hadde nok forklart at mannen må reise alene og om han ikke kan passe datteren sin får hun være hjemme med deg. Ta deg en tur til legen og spør om hva han mener om en slik tur.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå