Gå til innhold

Noe er galt med datteren vår i kveld ...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hun har så vondt et sted.

Skrev istad om halsbrann og det virker også som om hun har vondt i magen/rumpa. Hun har hatt hard avføring ganske lenge nå og nå i kveld har hun pressa mange ganger uten å få ut noen ting. Bare gråter når hun presser.

 

Har gitt henne 2 skjeer med maltekstrakt nå. Kanskje det hjelper litt. Plommene vi kjøpte var dødssure så de ville hun ikke ha

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jenta mi var plaget en stund med hard mage, da kjøpte jeg biola og ga henne et glass hver dag... Etter noen dager var alt fint igjen, og det har det fortsatt å være.... Stakkars lita hvis hun er forstoppet, hvor gammel er hun?

Skrevet

Kanskje du bor dra til legevakten med henne,hvis ho føler seg dårlig i form

Skrevet

Hun er 11 mnd.

Legevakta tar oss ikke seriøst i det hele tatt. Vi kom opp dit da hun hadde UVI og fikk bare surt tilbake at det var bare vi som mente ho hadde det for legen mente noe heeeeelt annet selvom prøvene viste positivt.

Skrevet

For noen idioter,er dumt når de ikke tar foreldrene til så små barn alvorlig

Skrevet

Hun har roet seg nå. Fikk 3 skjeer maltekstrakt og sitter på fanget til far nå og er helt utslitt stakkar

Skrevet

Hun ligger i senga nå og sover så håper hun får sovet godt i natt. Hun var så sliten at hun sovna i sittende stilling.

 

Skal ikke alltid være lett å være liten

Skrevet

Vet ikke om man kan gi laktulose (flytende avføringsmiddel) til så små? Men det er ihvertfall veldig effektivt.

Håper det ordner seg!

Skrevet

huff da.. prøv sviskemos om maltekstrakten ikke fungerer. sviskermos har i allefall gjort underverker her på hard mage dager :)

Skrevet

Her gjør tørka aprikos og rosiner susen (hvis det "bare" er hard avføring som plager henne). Blander det rett i grøten, kan også bruke stavmikser hvis det blir for vanskelig å tygge :)

Skrevet

Gi sviskemos regelmessig som forebyggende. Luftsmerter og hard mage kan gjøre kjemepevondt! Husk å gi mye drikke i løpet av dagen. Linfrø i grøten gjør også susen.

Skrevet

Man kan også gi litt microlax hvis det virker som det er helt stopp. Det vil ikke hjelpe mye hvis man propper inn med avføringsløsende produkter ovenifra hvis der er en hard propp helt nedrst i tarmen. Dette rådet fikk vi da gutten vårres var forstoppet, og han basjet nesten en tennisball stakkar når det først kom. Men da hadde vi myket den opp fra inndsiden i det minste. Men er du usikker snakker du med fastlegen i morgen eller ringer legvakt og spørr om råd. Man trenger jo ikke å dra på legevakten for å få råd av dem. Hvis dem vil dere skal komme inn til dem så sier dem det, Hvis dem ikke vil dere skal komme spør du dem bare om råd.

Skrevet

Man kan fint gi Lactulose til små barn.

Skrevet

Og laktukose er ikke avføringsmiddel, det er flytende fiber. Myker opp avføringen :-) helt trygt å bruke, men bør bruke større doser enn hva som står på flasken!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...