Anonym bruker Skrevet 8. september 2012 #2 Skrevet 8. september 2012 Nei. Et par ganger i mnd. Med sjampo beregnet på sminkebørster og rennende vann:-)
Anonym bruker Skrevet 8. september 2012 #3 Skrevet 8. september 2012 Nei. Et par ganger i mnd. Med sjampo beregnet på sminkebørster og rennende vann:-) Hvor får man tak i sånn shampo? hi
Mrs. Bouquet Skrevet 8. september 2012 #5 Skrevet 8. september 2012 Ja, selvsagt. Så bruker jeg den våt om jeg skal sminke meg senere på dagen. Resultatet blir ikke så bra, men børsten var i alle fall ren. Tannkosten står forresten i klor når den ikke er bruk, kommer jo mange munnbakterier på den. Smaker litt dårlig, men man blir vant med det.
Anonym bruker Skrevet 8. september 2012 #6 Skrevet 8. september 2012 Nei. Et par ganger i mnd. Med sjampo beregnet på sminkebørster og rennende vann:-) Hvor får man tak i sånn shampo? hi På feelunique.com f eks. Søk på brush shampoo eller noe sånt:-)
Anonym bruker Skrevet 8. september 2012 #7 Skrevet 8. september 2012 Hvor ofte rengjør dere børsten da? hi
Anonym bruker Skrevet 8. september 2012 #8 Skrevet 8. september 2012 Jeg vet at profesjonelle ber oss gjøre dette en gang i uka. Men jeg er alt for dårlig på det, gjør det ca en gang i mnd eller annen hver mnd
Fiemamma Skrevet 8. september 2012 #9 Skrevet 8. september 2012 Pensler/koster som brukes i våte/kremete produkt bør vaskes med mild fukgivende hårshampoo etter hver gang eller annenhver gang (spørs hvor ofte den brukes da), det tar 15 sekund og du slipper opphopning av olje og skitt, og ikke minst bakterier i kosten din. Du slipper å overføre bakteriene tilbake i produktet slik at de ligger der og forurenser pruduktet ditt også. Koster som brukes i tørre konsistenser holder med en gang i uka med samme shampoo. Det tar som sagt kort tid. Gjør det på kvelden og legg dem flatt på et kjøkkenpapir over natten, så er de rene og tørre til morgenen Zalo kan brukes hvis du har brukt syntetisk pensel i vannfast sminke, det vil løse opp fettmolekylene og de vannfaste innholdsstoffene bedre enn hårshampoo, og du ødelegger ikke syntethårene. Bruk ALDRI zalo på naturhår da den kan føre til at hårene brekker av (igjen fordi zalo fjerner fettstoffer, og fettstoffer er naturlig i naturhår), hårene vil tørke ut og kosten blir ødelagt. Balsam vil i mange tilfeller ødelegge strukturen i kosten og gjøre den vanskeligere å bruke, så bruk bare en mild fuktgivende shampoo, det holder i massevis Mvh Makeupartisten
Gjest Juliea - kukløsklan Skrevet 8. september 2012 #10 Skrevet 8. september 2012 Nei, men sminker et rent ansikt. Bruker zalo så godt som noe og bakteriedrepende
Tingenes Herre Skrevet 8. september 2012 #11 Skrevet 8. september 2012 Nei, selvfølgelig ikke. Et par gng i mnd, med hårsjampoen min.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå