Gå til innhold

Kronisk forstoppelse hos voksne, hvordan kan jeg bli bedre?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har vært forstoppet i flere år. Må bruke avføringsmidler for å i det hele tatt få ut noe. Nå har Dulcolax og Pursenid begynt å miste effekten, uansett hvor mange jeg tar. Tok 10 (!) igår, men kom omtrent ingenting. Merker det fortsatt er mye igjen.

 

Kostholdet og mosjonen er slik den bør være. Har pratet med min forrige lege om det og fikk beskjed om å prøve Duphalac, men det hjalp ingen verdens ting. Har prøvd alle midlene de har på apoteket.

 

Nå er jeg så lei og er jo ikke hjelp å få :(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Les litt om supermat. Og på denne sida er det litt spørsmål og svar:

 

http://www.super-nature.no/

Veit at det er dyrt, men bestiller man fra iherb, så er prisene helt greie. Og dette hjelper, kan jeg love deg ;)

 

Det finnes probiotika på helsekost. Kanskje du burde ta en prat med damene på helsekost?

Skrevet

Dersom du er sikker på at du drikker nok (vann), mosjonerer nok, spiser nok grønnsaker og fiber... og fremdeles er fortoppet, også til tross for legemidler... da ville jeg tatt en ny tur til legen og bedt om å bli tatt alvorlig, be om flere undersøkelser osv. Det skal jo ikke være sånn..

Skrevet

Kanskje du burde ta en total tarmskylling i samråd med legen din og gå langvarig på renset parafin slik at kroppen din kan klare å gjenoppta en naturlig funksjon.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...