Gå til innhold

Når babyen våkner og gråter litt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

da er det greit så lenge jeg er i nærheten sant? Trøster, stryker og viser at jeg er der? Vi prøver å innføre fast leggetid her nå, hun er 3 mnd. Når vi legger henne så sovner hun som regel med en gang, men så kan hun våkne etter en time og vil opp... Det et da jeg ikke tar henne opp men sitter ved henne mens hun gråter. Hun roer seg som regel etter kort tid.

 

Er dette skadelig på noen måte tror dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, ikke så lenge du er der, og trøster henne.

Skrevet

Sønnen min var konstant sulten, de første 3 månedene (minst) måtte jeg opp og amme ham annenhver time. Til slutt bare lot jeg ham få ligge med meg i sengen, så var puppen tilgjengelig hele tiden. Det kan være hun er sulten, småbabyer får enorme vokseperioder der de må ha næring veldig ofte.

Skrevet

Da hun var så liten så tok jeg henne opp hvis ikke hun sovnet.

Tok heller det rutinejaget litt senere

Skrevet

Selvfølgelig er det ikke skadelig :)

 

Hun er bare et spedbarn, uten forståelse for at "mamma sitter i stuen". Verden er ikke større enn det hun kan se rundt seg, så når hun signaliserer ved gråt og mamma kommer, føler hun den tryggheten hun trenger for å få ro.

Vær hos barnet ditt. Det er umulig å skjemme bort et barn med nærhet og kjærlighet :)

Skrevet

Takk for svar dere!:) Jeg går Aldri i fra henne når hun gråter altså:) Og det er ikke sånn at jeg sitter en time uten å ta henne opp visst hun er helt krakilsk:)

Skrevet
Takk for svar dere!:) Jeg går Aldri i fra henne når hun gråter altså:) Og det er ikke sånn at jeg sitter en time uten å ta henne opp visst hun er helt krakilsk:)

 

Fornuftig!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...