Gå til innhold

Hvorfor er han ikke mer trøtt på kvelden??!


Anbefalte innlegg

Skrevet

22 mnd gammel gutt som sover maks 1,5t dagtid, er oppe kl 06 hver morgen Og legges til 19.15 hver kveld m faste rUtiner. Sover ikke før kl 20 og våkner gjerne fler ganger i løpet av natten.

 

Hvorfor er han ikke mer trøtt på kvelden ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kanskje han sover for seint på dagen? At han må ha Max 1,5 t før 14 f.eks? Eller at det er nok med 1 t.

Gjest Juliea - kukløsklan
Skrevet

Er han overtrett da?

Skrevet

Vil tro at dagsovingen er problemet. Prøv å kutte duppen til feks 1 time. Eller han kanskje sover for seint?

Skrevet

Kutt ned på dagsøvn, og legg han tidligere om kvelden? Min er 20 mndr og sover en halv time på dagen, ofte så sent som 14-14.30. Noen ganger vil han ikke dagsove, og han vil sove senere og senere, så vi må sikkert kutte dagsøvnen helt snart. I går dagsov han ikke, sovnet så på få minutter klokka 18.30 og sov til 8.30 i dag. Sov ca en halv time på dagen i dag, og tok 40 min å legge i kveld.

Skrevet

Ser på tavlen i bhg at han sovner rundt 12.30 og vekkes til kl 14. Er det for sent tror dere?

Skrevet

Det høres litt lite ut. Har du prøvd å legge han litt tidligere? Søvn avler søvn, og det stemmer hvertfall her i huset.

 

Nå er det jo slik at enkelte barn ikke har like stort søvnbehov. Så lenge han er blid og fornyd så får han kanskje nok.

Skrevet

Kan prøve å legge litt før syv som vi gjorde før ferien og se om det hjelPer :)

Men er veldig blid og fornøyd hele dagen og veldig mamma klengete om han våkner på natten.

Skrevet

Ville kanskje prøvd som de andre her sier, å kutte litt på dagsovinga og eventuelt prøvd å lagt han tidligere på kvelden. Nå er jo min bare 17 mnd, men hun legges senest 18.30... Går det over tiden blir hun overtrøtt og kan holde det gående utover kvelden. Ei jeg kjenner legger ungene sine på 3 år kl 18.30 enda... Så det kan være at han faktisk bare er for trøtt når han legges og da kan de virke veeeldig våkne og opplagte ;)

Skrevet

Kutt litt ned på dagsøvnen og jeg kan garantere at du får en trøttere gutt som sovner før på kvelden :) Det er sjelden overtrøtt som er problemet når de er så store som din, heller undertrøtt hvis man kan si det sånn ;)

Skrevet

Tror han legges for sent. Har en på samme alder som sover omtrent like mye på dagen. Han våkner ca kl 07, og legger seg 18.30.

Skrevet

Ville prøvd at han sov max 1 time fra halv 1 til halv 2 f.eks. Og hvis du prøver å legge han halv 7, så er han kanskje sovnet til halv 8. Noen unger trenger den timen for å bearbeide dagens inntrykk før de sovner.

Vi hadde en periode på nattestid at guttungen våknet og ville inn til oss. Men da måtte vi være strenge (selv om det er lettere å la de få viljen sin), han måtte bli i senga og en av oss satt der med han til han sovnet igjen. Tok ikke mange netter før han sov hele natta gjennom i egen seng.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...