Gå til innhold

Selv om Norge ser som et paradis,likevel er VOLD mot Kvinner et samfunnsproblem


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest <3Barn&Engler<3
Skrevet

Og det ties om volden mot menn, bare fordi den går hardere på psyken.. Men den eksisterer.

Mener ikke at det ene er verre eller viktigere enn det andre, men synes volden mot menn blir bort glemt. Man burde ikke utøve vold, uansett hvilke kjønn, alder, rase eller andre grunner.

Skrevet

I Norge er mye av problemet at vi skylder i stor grad på ofret selv. Hvorfor gikk hun der? Hvorfor dro hun ikke? Hun var jo utro, han fikk ikke nok sex osv. Vi skylder ofte på kvinnene som har blitt utsatt for vold og vi leter etter grunner for hvorfor hun ble utsatt og hvordan det var hennes egen feil. Det er noe vi kanskje gjør for å beskytte oss selv for om bare vi selv ikke går dit og dit, ikke er utro el. så vil vi aldri bli utsatt for vold.

Vi stigmatiserer ofret, plasserer skyld på hennes blåmerker og da blir det et langt større problem når volden blir skjult i frykt for hva samfunnet vil si om hun som blir utsatt for det.

 

Hun frykter ham og hun frykter oss. Derfor tar hun imot og tier.

post-836398-0-48186700-1346501685_thumb.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...