Mamma4livet Skrevet 27. august 2012 #1 Skrevet 27. august 2012 Har en gutt på 10 mnd som i flere måneder har ligget oppå dyna hele natta, på magen. Vi gav raskt opp å snu han og legge han under dyna. Flere som har/har hatt slike barn? Og når endrer dette seg? Er redd han blir kald når vinteren kommer.
Ane Elise Skrevet 27. august 2012 #2 Skrevet 27. august 2012 Hei, vet utmerket hvordan du har det. Anbefaler deg enten å kjøpe baby soveposer evt klær enda mer på ungen. Vi valgte den siste løsningen. Her pakker vi inn med ullklær om natta samt ikke ha det altfor kaldt på rommet
It's all about me Skrevet 27. august 2012 #3 Skrevet 27. august 2012 Førstemann begynte ikke å bruke dyne før han ble 2 år. Han hadde ikke dyne i senga i det heletatt på slutten. Men så plutselig en varm sommerdag begynte han å etterlyse den igjen og har brukt den siden. I mellomtiden hadde vi bare hatt på han hel pysj og hold en grei temperatur på rommet. Så lenge de holder seg varme på andre måter trenger de jo ikke dyne.
Mamma4livet Skrevet 27. august 2012 Forfatter #4 Skrevet 27. august 2012 Hei, vet utmerket hvordan du har det. Anbefaler deg enten å kjøpe baby soveposer evt klær enda mer på ungen. Vi valgte den siste løsningen. Her pakker vi inn med ullklær om natta samt ikke ha det altfor kaldt på rommet Takk for svar. Vi prøvde å bruke sovepose, men vår aktive krabat som snur seg ofte i løpet av natta, ble skikkelig frustrert over denne. Etter et par netter så kutta vi den ut. Det så ut som ei tvangstrøye.
3 er nok! Skrevet 27. august 2012 #5 Skrevet 27. august 2012 (endret) Jeg har to sÅnne. Eldste er 2,5 og sover fremdeles uten/oppå dyna. Om vinteren bruker de pysj, men om sommeren ligger de bare i bleie så sant jeg ikke føler de blir kalde. Endret 27. august 2012 av perlefisken
Anonym bruker Skrevet 27. august 2012 #6 Skrevet 27. august 2012 Han er sikkert bare ekstra varm av seg. MIn gutt på 8 er sånn. Noen ganger har han ligget inne hos meg. Jeg ligger gjerne med hel ullpysj, kanskje til og med et pledd over dyna, og er kjempeengstelig for at han, som ligger mest utenpå dyna skal fryse. Meg hvis jeg kjenner på ham, så er han nesten våt av svette i hårfestet. Dte er nesten ikke til å fatte, men noen er bare så varme. Etterhvert som babyen din blir større, kommer han til å klare å ta dyna på seg igjen når/hvis han blir kald.
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 27. august 2012 #7 Skrevet 27. august 2012 Jeg kjøpte en deilig ullpysj fra Nøstebarn så holdt hun seg god og varm hele året, selv uten dyne:)
Guttaboys Skrevet 27. august 2012 #8 Skrevet 27. august 2012 Jeg har to varmblodige barn på 1 og 3. De har alltid sparka av seg dyna. Jeg ser ikke problemet med det, og har aldri tvunget dem til å bruke dyne eller sovepose. På sommeren ligger de i bleie og t-skjorte. Pysj på vinteren. De er til gjengjeld aldri syke. Når de er så store så vil de våkne hvis de er kalde, og det skjer aldri her i huset. Jeg syner ikke noe om å tvinge barn til å ha på dyne/pose. Men det er min mening.
Ane Elise Skrevet 27. august 2012 #9 Skrevet 27. august 2012 Hei, vet utmerket hvordan du har det. Anbefaler deg enten å kjøpe baby soveposer evt klær enda mer på ungen. Vi valgte den siste løsningen. Her pakker vi inn med ullklær om natta samt ikke ha det altfor kaldt på rommet Takk for svar. Vi prøvde å bruke sovepose, men vår aktive krabat som snur seg ofte i løpet av natta, ble skikkelig frustrert over denne. Etter et par netter så kutta vi den ut. Det så ut som ei tvangstrøye. Bare hyggelig du Du får prøve ut ullpysj evt gjør som oss, vanlig body, strømpebukser inni, og ull undertøy utenfor der igjen Etter omkledning har vi sluttet å bruke dyne på han, og han sover godt hele natta. Ingen oppvåking, JIPPI Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå