minimera Skrevet 21. august 2012 #1 Skrevet 21. august 2012 Hei, jeg jobber i staten og er ikke fornøyd med lønnen! Jeg har nå vert så heldig at jeg har fått tilbud om jobb i kommunen, men lønnstilbudet jeg fikk var ikke så voldsomt mye høyere. Jeg var så dum at jeg sa hva jeg tjente, da han spurte, og de såg vel sitt snitt til å ikke bruke så mye lønnspenger... Så, når jeg skal bruke dette jobbtilbudet i en forhandling, må han vite den lønnen jeg er tilbudt? Kan jeg bare spørre hva han er villig til å øke for å beholde meg. Jeg vet at han vil beholde meg! Noen som har erfaring m dette?
HTC Skrevet 21. august 2012 #2 Skrevet 21. august 2012 Stat og kommune har ganske klare lønnsregler avh av utdanning og ansinitet. Tjener du mindre enn andre med tilsvarende bakgrunn, så bruk det. Jobber du mer eller har mer ansvar enn andre, så bruk det. Stat og kommune er restriktive på dette. Hva jobber du som og hva tjener du?
~HelenMarie+3jenter~ Skrevet 22. august 2012 #3 Skrevet 22. august 2012 Fortell at du har fått eit interessant jobbtilbud, og at lønna er høg nok til at du vurderer bytte. Ikkje gi tall.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå