Anonym bruker Skrevet 16. august 2012 #1 Skrevet 16. august 2012 Jeg er definitivt ikke noe teknisk vidunder, kan noen forklare meg hvordan ebay funker?
marsve Skrevet 16. august 2012 #2 Skrevet 16. august 2012 Jeg bruker ebay.com. Først må du registrere deg. Det finner du sikkert funksjonen for oppe til høyre når du går inn på siden. Deretter er det lurt å opprette en paypalkonto til profilen din. Når det er gjort er det bare å søke i vei! Enten søker du på spesifikke ting ved å skrive inn i søkefeltet, eller du kan trykke på categories, og da kommer alle kategoriene opp. Jeg pleier huke av for "buy now" på søkekriterie for jeg er ikke intressert i budrunder osv. Og et godt tips er å ikke trykke buy for du har bestemt deg, er sånn commit to buy som vil si at du forplikter deg til å kjøpe når du først har trykket. Er også lurt å se litt på selger. Når du finner et produkt du liker og trykker deg inn på det kommer det opp "statistikk" på selgeren til høyre på siden. Der står det prosentvis hvor fornøyd folk er med selgeren, den bør være nærmest mulig 100%. Så lenge det er over 95% pleier jeg å tenke at der er ok.
Anonym bruker Skrevet 16. august 2012 #3 Skrevet 16. august 2012 Frakten kan vere på bærtur. Ver ops på det. Paypal regel 45 dager vist varen ikkje er komt til deg. Kjøper du over 200 kr er det fortolling. Tips spør selger om dei kan sette verdien til 30$. Jeg gjør det heile tiden og aldri vert noko problem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå