Gå til innhold

Cipralex og mulig gravid...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva gjør jeg nå?

 

Kan jeg slutte på dagen? Har jo egentlig behov for å gå på de, men vil jo ikke gjøre noe som kan skade fosteret.

 

Går på 10mg pr.dag.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prat med legen din.

 

Det går an å slutte på dagen, men det er virkelig ikke å anbefale.

Skrevet

Jeg sluttet med cipralex, 10mg, på dagen når jeg bestemte meg for å beholde.

Det er det værste jeg noen sinne har vært med på, men jeg fikk beskjed av min gravide lege om å slutte tvert av.

Skrevet

Subwoofer: Hvorfor er det det verste du har vært med på? Hva skjedde?

Bare nysgjerrig :)

 

HI

Skrevet

Jeg har ikke bråsluttet på cipralex, men bråsluttet på efexor. Det jeg fikk var et par uker med ekstrem kvalme, svimmelhet og hyppige angstanfall.

Skrevet

Takk for svar :) Men når jeg nå tar 1 tabl. til dagen (10 mg), hvordan kan jeg da trappe ned? Hvordan virker det?

 

HI

Skrevet

Etter tre-fire dager ble jeg kjempe svimmel. Kjentes ut som jeg var kanon dritings i edru tilstand :P

Når det hadde gått over (varte i ca en uke), begynte humøret sakte men sikkert å dale. å være deprimert, på en nedtur, samtidig som jeg var full av hormoner var helt ekstremt! Så havnet jeg på et stabilt dårlig humør, som ikke bedret seg før i slutten av juni (sluttet med cipralex i mars).

Gjest Hellokitty03+09+13+13
Skrevet

jeg gikk på cipralex 40 mg gjennom hele svangerskapet. gikk helt fint det.

Skrevet

Hellokitty_03+09:

 

Uff, det vet jeg ikke om jeg tør. Trodde ikke det var anbefalt?

 

HI

Skrevet

Man skal aldri, ALDRI, bråslutte slike medikamenter! Uansett hva du gjør, så gjør det i samråd med legen din. Jeg hadde kun nådd å gå kort tid på de, så vi trappa ned over en uke bare, men selv det er litt kort.

Jeg hadde et psykisj utfordrende svangerskap fordi jeg slutta på medisin, så det var jo litt frustrerende da at på en ektra ul/samtaletime to uker før fødsel, sa overlegen på gyn.pol at jeg fint hadde kunnet gå på de tablettene gjennom svangerskapet!!

Legen hos vpp har også sagt at jeg kan bruke medisin nå mår jeg ammer, men da 10mg døgndose. Jeg føler ikke at jeg trenger det akkurat nå, men fint å vite at muligheten er der..

Uansett, snakk med legen din! IKKE bråslutt, vær så snill, for ditt eget beste! :)

Gjest Hellokitty03+09+13+13
Skrevet

rådførte meg med mange leger og alle mente det var trygt.

Gjest Sekretøsa
Skrevet

Sjefen min sa alltid at om man trenger å gå på det når man er gravid, så gjør man det. Snakk med legen din, ingen her vet hva som er best for deg

Skrevet

Jeg sluttet med det samme jeg fant ut jeg var gravid og fikk ingen plager, men det varierer sikkert fra person til person.. Jeg snakket med lege om det først såklart og det bør du og :)

Skrevet
jeg gikk på cipralex 40 mg gjennom hele svangerskapet. gikk helt fint det.

 

40 mg? Er ikke 20 mg max dose på cipralex??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...