Gå til innhold

Livmor som revner etter keisersnitt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hørt at etter keisersnitt kan livmora revne i det gamle arret ved neste fødsel. Er det kun når en har rier det kan skje? Eller kan det revne der også når magen blir strekt bare under svangerskap? Noen som vet, eller noen det har skjedd med?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om man venter over 18 mnd etter et keisersnitt før man prøver å bli gravid igjen, så sies det at livmoren er rustet for et nytt svangerskap og en vanlig vaginal fødsel.

MEN har du usedvanlig tynne vegger og dårlig arrvev så burde en vente lenger.

Men legene som kjenner på deg sier fra om de tror livmoren din ikke takler en graviditet til.

:)

 

Om det er sånn at den revner er det jo større sjanse jo tyngre man blir og jo mer vekt man får inni livmora, og ja, også når man har rier, når livmora jobber.

Skrevet

Sjangsen for at livmor revner er vel ca 0,6% uten ks til 1,4 % etter ks..

Har ikke hørt noen har nevnt noen større revningsfare til meg,er 18mnd fra ks til neste fødsel..Jordmor forklarte at noen ks-arr var papirtynn hinne mellom snittene og at de ikke hadd grodd skikkelig sammen..men at det var sjelden..:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...