Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #1 Skrevet 11. august 2012 Hva er postivt med akuratt det du har valgt?
LuksusLiv Skrevet 11. august 2012 #2 Skrevet 11. august 2012 Deltid, 90 %. Positivt å ha litt mer fri enn hva jeg ville hatt hvis jeg jobbet 100 %. Familien AS går litt lettere opp når jeg jobber sånn.
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #3 Skrevet 11. august 2012 Jeg jobber deltid. 5 timer om dagen Familielivet går veldig bra nå og jeg blir ikke syk så ofte
☆☆☆ Skrevet 11. august 2012 #4 Skrevet 11. august 2012 Fulltid, men er i permisjon. Det positive er å slippe å "jage" ekstravakter for å betale regninger, det negative er at det er vanskeligere å innarbeide når man trenger fri.
auro Skrevet 11. august 2012 #5 Skrevet 11. august 2012 Jobber 100%. Fordelen er jo full lønn og opptjening av pensjonspoeng. Om jeg hadde jobbet 80/90% ville jeg ha jobbet akkurat like mye som jeg gjør nå. Ikke i timer da, men ville ha gjort like mye på jobb og stresset for å bli ferdig. Ikke fordi jeg må, men pga av egen samvittighet.
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #6 Skrevet 11. august 2012 Jobber 90%, sånn at jeg har mulighet til å følge opp litt mer de ukene jeg har ungene (har 40/60). Jobber fullt når jeg er alene og redusert når jeg har ungene. Har bare permisjon i stillingen og kan gå opp til 100% når jeg vil. For min del er det egentlig ikke for ungenes skyld, for de har ikke vist noen tegn på at de trenger mer tid, det er egentlig bare for min skyld, for å henge sammen og føle at jeg gjør en god jobb som mamma.
vårsol73 Skrevet 11. august 2012 #7 Skrevet 11. august 2012 Jeg jobber fulltid. Kunne bare ha valgt deltid under forutsetning av at mannen min hadde redusert sin stilling tilsvarende. Jeg synes det er mange ulemper med å jobbe deltid. Man blir mer avhengig av mannen sin økonomisk, i tillegg kan det føre til at mannen din må jobbe mer for å måtte kompensere for at den andre jobber redusert. Man taper også pensjon senere. Det setter en på sidelinjen i en jobbsituasjon, og man taper inntekter og blir ikke regnet med. I tillegg sender det uheldige signaler til barna om at det er mor som er hovedomsorgsgiver ikke far. Jeg er en "voksen" dame, og har sett mange venninner som har blitt gående i deltidsstillinger over mange år på grunn av flere barn, og som angrer veldig på det senere, fordi de har mistet spennende og morsomme muligheter, og andre har gått forbi. Da sitter de der med kjempekjedelig jobber og har 30 år igjen til pensjonsalder... Beklager, dette provoserer kanskje, men jeg ville heller prøvd å finne en løsning der dere begge reduserer aktiviteten litt. Jeg synes også at man sender utrolig uheldige signaler til barna ved selv å arbeide deltid, fordi man som rollemodell da lærer bort at barn og hjem er mors hovedansvar, og sønnen tar da dette med seg videre i livet.
Gjest Sekretøsa Skrevet 11. august 2012 #8 Skrevet 11. august 2012 Jobber deltid ut mnd, da går jeg over i full. Vi har sommertid og vintertid, så jeg har uansett god tid på sommeren når vi kanskje trenger det mest:)
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #9 Skrevet 11. august 2012 Begge deler Har en jobb med to høysesonger i året, når det er høysesong jobber jeg full tid. I lavsesong jobber jeg 70%, da jobber jeg 4 dager i uken og har 6-timers dager. Mannen min er selvstendig næringsdrivende, han jobber litt mer enn full tid når jeg jobber redusert, og girer ned så han jobber litt redusert når jeg jobber fullt. Vi har fire barn og velger å gjøre det sånn i denne perioden hvor de trenger oppfølging med lekser, må kjøres til trening og aktiviteter osv. For oss det det gull verdt, det gir mindre stress i hverdagen og en roligere ettermiddag. Vi har grei økonomi og sparer opp til pensjonsalderen, vi blir ikke minstepensjonister selv om vi tar oss litt tid til barn og familie nå.
ducatifru Skrevet 11. august 2012 #10 Skrevet 11. august 2012 Jobber 30 % dvs 13 timer i uka. helt passe synes jeg:)
Gjest Kira med en av hver Skrevet 11. august 2012 #11 Skrevet 11. august 2012 Jobbet 100% før jeg fikk barn. Jobbet 50% det første halve året etter bhg start, og 80% frem til jeg ble gravid igjen. Da startet jeg med 100 %. Er i permisjon nå, men ønsker å jobbe 80% når jeg kommer tilbake. Tenker ikke at jeg taper noe på det, fordi man får pensjonspoeng når man er hjemme med barn under 7 år. I tillegg sparer vi i både fond og aksjer for å få bedre råd når vi går av med pensjon.
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #12 Skrevet 11. august 2012 Jeg jobber fulltid. Kunne bare ha valgt deltid under forutsetning av at mannen min hadde redusert sin stilling tilsvarende. Jeg synes det er mange ulemper med å jobbe deltid. Man blir mer avhengig av mannen sin økonomisk, i tillegg kan det føre til at mannen din må jobbe mer for å måtte kompensere for at den andre jobber redusert. Man taper også pensjon senere. Det setter en på sidelinjen i en jobbsituasjon, og man taper inntekter og blir ikke regnet med. I tillegg sender det uheldige signaler til barna om at det er mor som er hovedomsorgsgiver ikke far. Jeg er en "voksen" dame, og har sett mange venninner som har blitt gående i deltidsstillinger over mange år på grunn av flere barn, og som angrer veldig på det senere, fordi de har mistet spennende og morsomme muligheter, og andre har gått forbi. Da sitter de der med kjempekjedelig jobber og har 30 år igjen til pensjonsalder... Beklager, dette provoserer kanskje, men jeg ville heller prøvd å finne en løsning der dere begge reduserer aktiviteten litt. Jeg synes også at man sender utrolig uheldige signaler til barna ved selv å arbeide deltid, fordi man som rollemodell da lærer bort at barn og hjem er mors hovedansvar, og sønnen tar da dette med seg videre i livet. Kopierte du bare svaret ditt fra den andre tråden? Hehe
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #13 Skrevet 11. august 2012 Jobber 70% natt og tjener like mye som en 100% dagtid i mitt yrke.Har mye fri hvor jeg kan gjøre andre ting.Aldri i livet om jeg bytter til d-vakter for å jobbe enda mere for samme lønnen.Mye roligere på natt.
Gjest Visten Skrevet 11. august 2012 #14 Skrevet 11. august 2012 Jobber 100%. Fordelen er jo full lønn og opptjening av pensjonspoeng. Om jeg hadde jobbet 80/90% ville jeg ha jobbet akkurat like mye som jeg gjør nå. Ikke i timer da, men ville ha gjort like mye på jobb og stresset for å bli ferdig. Ikke fordi jeg må, men pga av egen samvittighet. Jeg jobber noe redusert og opplever akkurat det du sier der auro! Jeg er kortere tid på jobb enn de andre, men sitter med tilsvarende arbeidsmengde. Usunt er det! Men jeg jobber kortere dager da
Vossafår Skrevet 11. august 2012 #15 Skrevet 11. august 2012 100% jobb, hverdager 8-15.30, bonde etter den tid :-) Faglig miljø på dagtid, fysisk arbeid på fritiden. Perfekt kombinasjon for meg.
*Yuna* Skrevet 11. august 2012 #16 Skrevet 11. august 2012 Jobbet deltid. Mannen sparer en sum i mnd i pensjonsfond til meg.
Isola&Lille+julegave Skrevet 11. august 2012 #17 Skrevet 11. august 2012 Jobber 50% og elsker livet mitt nå. I 100% stilling var livet nesten bare jobb (var vel 150% stilling i praksis). Nå får jeg det beste fra begge verdner og mye fritid til å kose meg med barnet mitt!
Anonym bruker Skrevet 11. august 2012 #18 Skrevet 11. august 2012 Jobbet 80 % etter jeg fikk barn. Er nå i permisjon med andre barnet. Ønsker å fortsette med 80 %. Jeg har en dag fri i måneden, sØnnen min er i bhg også denne dagen, men jeg frigjØr tid ved å ta meg av husarbeid, slappe godt av med kaffe i solen evt foran peisen, og har energi til å være en god mamma som ikke bare flyr rundt med stØvkosten etter henting i bhg, og som ikke er fullstendig sliten hele tiden. Jeg elsker å ha denne dagen til meg selv, og jeg fØler at denne dagen gjØr MYE for min trivsel i hverdagen. .
Mandalas Skrevet 12. august 2012 #19 Skrevet 12. august 2012 Jeg jobber 75% turnus. For meg er det best.
Gjest marie-s Skrevet 12. august 2012 #20 Skrevet 12. august 2012 Jobber heltid, men hos oss har vi flexitid og mulighet til å jobbe når det passer oss så lenge jobben blir gjort og det passer meg utmerket :-)
Gjest AnneS Skrevet 12. august 2012 #21 Skrevet 12. august 2012 Jobbet deltid fram til sommerferien. Jobber nå 100%. Mer penger og rutte med er faktisk verd å gå glipp av den fridagen i uka for oss. Har hatt det trangt økonomisk, men nå har jeg gått opp i stilling og vi har ingen barnehagebarn lenger, så da har vi 7500 kr mer i måneden. Herlig!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå