Gå til innhold

Hvordan var dette igjen...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Med barneseter..

 

Snuppa på 9 mnd bruker enda baby-bilstolen med base.

Når skal hun over i neste stol?

Jeg husker ikke kilos "reglene" og anbefalingene....

 

Hun er forresten 10 kilo :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

13 kg er vel max vekt i babystolen, men tror de fleste vokser utav før det. Du bytter til sete nr to når barnet får dårlig plass i nr 1:-)

Gjest peacock
Skrevet

Bilstol nr 2 går fra 9 kg til enten 18 eller 25 kg, så du kan fint bytte om babyen din begynner å få dårlig plass eller om hovedet nærmer seg kanten på setet :-)

 

Angående bilseter har du to typer; isofix og seter som festes med bilens belte samt foankringsseler (følger med setet):

 

- Isofixseter er bare godkjent til 18 kg. Siden setene er ganske små er det en sjanse for at barnet vokser ut av setet før bakovervendtperioden er over, så du må påregne å kjøpe et ekstra sete etterhvert. Eksempler på gode isofixseter er Besafe.

 

- Av seter til 25 kg har du bl.a. Britax og et par Acta Graco seter som er plusgodkjent. Plustest er den strengeste bilsetetesten idag (den er svensk). Bare bakovervendte seter kan bli godkjent.

 

Barn skal forresten sitte bakovervendt til de er 4 år - før det er hodet så stort i forhold til kroppen at barnet kan få alvorlige nakkeskader ved kollisjon (og frontkollisjoner er de som har mest kraft fordi bilene beveger seg i ulik retning).

 

Vi endte med å kjøpe britax maxway :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...